REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Targówek

środowisko

 

52 dziki zabito na Targówku. Czy odstrzał to jedyne rozwiązanie?

  2 stycznia 2023

52 dziki zabito na Targówku. Czy odstrzał to jedyne rozwiązanie?
TuStolica.pl

Mieszkańcy, a za nimi samorządowcy, uskarżają się na nadmierną populację dzików niszczących ogródki działkowców. Zwierzęta są widywane na chodnikach i w altankach śmietnikowych, a nawet w okolicach placów zabaw i mniejszych skwerów. Ogólna narracja brzmi: "Dzik jest dziki, dzik jest zły". Brzmi znajomo? Sprawdzamy, ile tych zwierząt w ostatnim czasie zostało odstrzelonych na Targówku.

REKLAMA

Radne dzielnicy Justyna Rucyk i Katarzyna Górska-Manczenko zwróciły się do władz dzielnicy z prośbą o podjęcie działań mających na celu ograniczenie obecności i liczebności dzików grasujących na terenie ogródków działkowych przy ul. Janowieckiej i Bardowskiego, jak również w okolicy osiedla Wilno.

Radne z Targówka apelują o pozbycie się dzików

- Ze zgłoszenia mieszkańców wynika, że cztery lata temu pierwsze dzikie zwierzęta wkroczyły na te tereny zamieszkałe i z roku na rok zwiększa się ich populacja. Błotne SPA w Choszczówce. Dziki miały dziki ubaw! Dziki miały dziki ubaw po deszczu
Jedna z mieszkanek Choszczówki uwieczniła - jak to sama ujęła - błotne SPA, które urządziły sobie dziki. Jak Wam się podoba?
W tym czasie obecność dzików stała się bardzo uciążliwa dla mieszkańców - przekonują radne Rucyk i Górska-Manczenko. Jak dodają, dziki dewastują działki, ogrodzenia, alejki.

- W obecnej chwili przy ul. Janowieckiej w okolicach Rodzinnych Ogródków Działkowych ,,Raj" jest już około 10 dzików, które nie boją się ludzi, wręcz dewastują ogródki w poszukiwaniu jedzenia. Dziki na ulicach, osiedlach, posesjach, ogrodach stanowią również zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców, którzy nie mogą spokojnie się przemieszczać. Prosimy o podjęcie pilnej interwencji w celu wymuszenia powrotu dzików do ich naturalnego środowiska - zaapelowały.

REKLAMA

Lasy Miejskie prowadzą odstrzał. Słusznie?

Lasy Miejskie obecnie na terenie stolicy prowadzą odstrzał redukcyjny dzików zgodny z podjętą jeszcze we wrześniu decyzją prezydenta Warszawy o odstrzale w sumie 200 dzików. Jak się dowiadujemy do 1 grudnia 2022 r. na terenie stolicy dokonano redukcji 93 dzików, w tym 52 na terenie Targówka.

- Największa liczba dzików na terenie Targówka (32 osobniki), została zredukowana w bezpośrednim sąsiedztwie ogródków działkowych przy ul. Janowieckiej i Bardowskiego - informuje dyrektor Lasów Miejskich Karol Podgórski.

Jednak wśród mieszkańców są też przeciwnicy zabijania zwierząt. Uważają oni, że odstrzały takie nic nie dadzą i zaraz pojawią się kolejne osobniki. - Trzeba nauczyć się żyć z dzikami i przestać nimi straszyć - przekonują obrońcy zwierząt, którzy dodają, że zryty trawnik czy porozrzucane śmieci nie powinny być powodem do okrutnego zabijania tych zwierząt.

(db)

.
 

Polecamy

Komentarze (3)

# smakosz

06.01.2023 21:13

Gdzie mogę kupić dziczyznę z tych dzików ? Gdzie ją sprzedają ?

# Ryszard Dąb-Rozwadowski

08.01.2023 18:11

Najpierw, z chciwości, zabiera się zwierzętom ich dom i buduje kolejne osiedla. Później się te, pozbawione swego miejsca, zwierzęta, morduje. Odrażające!

# smakosz

16.01.2023 21:08

No to gdzie można kupić dziczyznę z warszawskich dzików ? w ratuszu na Targówku czy na Bankowym ?

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA