REKLAMA

REKLAMA

Targówek

budżet obywatelski

 

Bardzo niebezpieczne skrzyżowanie na Zaciszu. Tędy dzieci idą do szkoły

  27 stycznia 2023

Bardzo niebezpieczne skrzyżowanie na Zaciszu. Tędy dzieci idą do szkoły
źródło: bo.um.warszawa.pl

Do przyszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego zgłoszono projekt, który może kompletnie odmienić niebezpieczne - zwłaszcza po zmroku, w zamglone i deszczowe dni - skrzyżowanie na styku Targówka Mieszkaniowego i Zacisza.

REKLAMA

Zarząd Dróg Miejskich nie przywraca ruchu samochodów osobowych na Wincentego, pomimo zakończenia budowy metra. Gilarska i Jórskiego pozostają więc ulicami tranzytowymi. Choć są drogami lokalnymi w osiedlu domów jednorodzinnych, decyzją warszawskich drogowców stały się jednymi z najbardziej niebezpiecznych w tej okolicy, szczególnie w godzinach szczytu. Mieszkaniec Targówka walczy o doświetlenie przejścia dla pieszych Mieszkaniec Targówka walczy o doświetlenie przejścia dla pieszych
Targówek Mieszkaniowy może zyskać kolejne ledowe oświetlenie przy przejściu dla pieszych. Tym razem typowo osiedlowe: przy ulicy Korzona. Szansę na to daje budżet obywatelski.

- Z przejść dla pieszych korzystają dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 52 przy ul. Samarytanka, w narożnym budynku ulokowana jest pizzeria oraz szkoła języków obcych, które również są miejscem natężonego ruchu. Działania, które proponuję, mają wyeliminować niebezpieczne sytuacje drogowe we wskazanym miejscu - przekonuje autor projektu Michał Mikusiński.

Chcą bezpieczeństwa na Zaciszu

Projekt za pół miliona złotych zakłada montaż w okolicach skrzyżowania elementów świetlnych i odblaskowych, doświetlenie samego skrzyżowania, montaż radaru wyświetlającego prędkość pojazdu zbliżającego się do skrzyżowania, usunięcie wszelkich reklam i krzewów ograniczających widoczność lub nawet przebudowę skrzyżowania na rondo.

Zanim jednak projekt trafi pod czerwcowe głosowanie mieszkańców, najpierw przejdzie ocenę formalno-prawną. Ewentualna przebudowa skrzyżowania mogłaby się odbyć w przyszłym roku.

(jr)

.
 

Komentarze (1)

# Miki Mouse.

29.01.2023 04:10

Zapraszam władze dzielnicy na przejście dla pieszych przy Malborskiej. Tutaj jest "jazda" dla dzieci idących do i z szkoły. 6 linii autobusowych plus ruch samochodów ! Niebezpieczne - mało powiedziane i niedoświetlone !
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA