REKLAMA

autoreklama tustolica 1autoreklama tustolica 2autoreklama tustolica 0
Bemowo

drogi »

 

Droga rowerowa na Lazurowej wyremontowana

  20 października 2021

alt='Droga rowerowa na Lazurowej wyremontowana'
źródło: Facebook / Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej

Prace trwały znacznie dłużej niż zapowiadano, ale rowerzyści mogą już ponownie korzystać z ruchliwej drogi na Jelonkach.

REKLAMA

bck akademia malucha 2bck akademia malucha 0

Droga rowerowa na Lazurowej, na odcinku od Sterniczej do Górczewskiej, została otwarta w 2017 roku, równolegle z drugą jezdnią. Ponieważ powstała z wykorzystaniem starego, asfaltowego chodnika, od nowości znajdowały się na niej poprzeczne wybrzuszenia i pęknięcia. W sierpniu rozpoczął się jej remont. Teatr IMKA Tomasza Karolaka przenosi się na Bemowo Teatr IMKA Tomasza Karolaka przenosi się na Bemowo Zbigniew Zamachowski, Anna Dereszowska, Stanisława Celińska i Mikołaj Roznerski już niedługo zagoszczą na deskach pierwszego teatru, który będzie działał na stałe na terenie Bemowa. Na ul. Kocjana przenosi się Teatr IMKA Tomasza Karolaka.

Droga rowerowa po remoncie

- Lazurowa jak nowa - pisze pełnomocnik rowerowy prezydenta miasta Łukasz Puchalski. - Na Bemowie zakończyły się prace budowlane związane z wymianą nawierzchni drogi rowerowej wzdłuż Lazurowej na odcinku od Sterniczej do Górczewskiej. Na trasach rowerowych po obu stronach zerwany został nierówny asfalt oraz wymieniona podbudowa.

Jak zaznaczają drogowcy, naprawy były prowadzone na koszt firmy Skanska, która budowała drogę równolegle z drugą jezdnią Lazurowej. W miarę możliwości prace były etapowane, aby ograniczyć utrudnienia w ruchu. Pierwotnie zapowiadano, że remont zakończy się we wrześniu.

(dg)

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

bck klub przygód 2026 2bck klub przygód 2026 0

Komentarze (3)

# zorro

20.10.2021 21:03

ciekawe po co te słupki na środku DDR ?

# rowerzysta tunelowy

21.10.2021 10:59

#zorro napisał(a) 20.10.2021 21:03
ciekawe po co te słupki na środku DDR ?
Podobno żeby nie parkować na DDR - ale już omijałem takiego jednego co objechał chodnikiem i tak zaparkował..Czyli niepotrzebne, kolejne spalone nasz podatników pieniądze ...
Potrzebne za to pasy na przejściach dla pieszych - namalowali ?
A p. Puchalskiemu proponuję przejazd Nowolazurową przez wiadukt na Włochy - DDR wymaga frezowania od nowości , chyba że to taka forma ogranicznika prędkości dla rowerzystów

# Antypedalarz

27.10.2021 21:23

Dodajcie pasy dla pieszych na tej drodze dla pedalarzy!

REKLAMA

cmp moje zdrowie 2cmp moje zdrowie 0
więcej na forum

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 1smaki zycia 2024-09-03 2smaki zycia 2024-09-03 0

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

norblin 02 2norblin 02 0

REKLAMA

bck kino plenerowe 03 2bck kino plenerowe 03 0

REKLAMA

bck kino plenerowe 02 3bck kino plenerowe 02 0

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA