Dorycka za dwa lata
12 lutego 2010
Mieszkańcy bloków przy ul. Doryckiej narzekają na brak miejsc parkingowych w ich okolicy.
Kłótnia o P+R Wawrzyszew: "Zabrali tubylcom, oddali przyjezdnym"
Nowy parking park&ride przy stacji metra Wawrzyszew, z którego dumne są władze dzielnicy, to zmora mieszkańców bloków przy ul. Kasprowicza. - Zabrali nam miejsca do parkowania. I oddali przyjezdnym - mówią bez ogródek.
Służby odpowiedzialne za wywóz nie-czystości nie mogą ich wywieźć, bo samochody blokują wjazd. Proponujemy zrobić parkingi obok ul. Nocznickiego. Dłużej nie można tak mieszkać. Kiedy dzielnica zaj-mie się naszym problemem? - pytają zdesperowani mieszkańcy ul. Doryckiej.
Okazuje się, że nieprędko.
- Planujemy przebudowę ul. Doryckiej. Zakres prac obejmie budowę jezdni, chodników, zatok parkingowych i oświetlenia - wszystko będzie kosztowało ok. 2 mln zł. Inwestycja ta jest planowana na lata 2011-2012 - odpowiada Grzegorz Pietruczuk, zastępca burmistrza Bielan.
Anna Przerwa
.









































