Do tunelu już nie wjadą
19 grudnia 2008
W tunelu prowadzącym od ronda Zesłańców Syberyjskich w kierunku Woli drogowcy instalują specjalny system elektroniczny uniemożliwiający wjazd tirów. Ma on zacząć działać na początku stycznia.
Nowa ścieżka rowerowa i parki kieszonkowe wzdłuż Jana Pawła II
Zarząd Dróg Miejskich podpisał umowę na budowę drogi rowerowej wzdłuż alei Jana Pawła II, między rondem ONZ a aleją "Solidarności". W ramach inwestycji powstanie blisko kilometr nowej trasy i trzy parki kieszonkowe. Posadzonych zostanie niemal 100 nowych drzew.
W przypadku wykrycia pojazdu zbyt wysokiego, system włączy sygnalizator nakazujący opuszczenie pasa ruchu. Jeżeli kierowca zignoruje znaki, natknie się na kolejny sygnalizator usta-wiony na początku pasa prowadzącego do tunelu. Tuż przed zjazdem do tunelu sta-nie sygnalizator kierunkowy, za którym zostanie wybudowany przejazd na właściwy pas. Złamanie i tego sygnału będzie oznaczać konieczność zatrzymania ruchu jadą-cych prawidłowo - będą musieli wypuścić zbyt wysoki pojazd.
Mimo obecnego zakazu kierowcy tirów wjeżdżali do tunelu. Po zamontowaniu systemu, przed samym tunelem zapali się czerwone światło i pojazd trzeba będzie wycofać, wstrzymując ruch. Przy okazji fotoradar ma rejestrować wszystkie wy-kroczenia. Czterokrotne niezastosowanie się do sygnałów świetlnych oraz trzykrot-ne naruszenie zakazu wjazdu będzie oznaczać utratę prawa jazdy. Prace potrwają do pierwszego tygodnia 2009 roku. Ich koszt wynosi ok. 1,7 mln zł - informuje ZDM.
apc
.













































