REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

różne

 

Czekanie na becikowe

  10 lutego 2006

Samorządy lokalne powoli przygotowują się do przyjmowania wniosków o becikowe, ale do tej pory nie ma jeszcze pełnej jasności, w jaki sposób załatwiać wszystkie sprawy formalne.

REKLAMA

Wiadomo natomiast, że matki mogą już składać wnioski, mimo że standardowe formularze jeszcze się w urzędach nie pojawiły. Stosowne przepisy wchodzą w życie 9 lutego, obejmują natomiast również dzieci urodzone nawet trzy miesiące wcześniej, gdyż starać się o tego rodzaju zapomogę można do trzech miesięcy od narodzin dziecka. Tak więc o becikowe mogą występować matki, które urodziły dziecko po 9 listopada 2005 roku.

- W naszym mieście pomoc finansowa w postaci zbliżonej do becikowego istniała od wielu lat na mocy uchwały rady miasta - mówi Sylwester Marzoch, sekretarz urzędu w Ząbkach. - Wypłacana kwota zależała od liczby dzieci. Teraz będziemy się starali, żeby becikowe z budżetu państwa wzmocniło pomoc, której dotychczas udzielaliśmy. Matki zainteresowane uzyskaniem becikowego mogą zgłaszać wnioski w kancelarii urzędu.

Z kolei w Markach formalności związane z becikowym trzeba będzie załatwiać nie w urzędzie miasta, ale w Ośrodku Pomocy Społecznej - poinformowała Maria Kwiatkowska, sekretarz Marek. - Szczegółów związanych ze składaniem wniosków jeszcze nie możemy podać, gdyż do tej pory tekst ustawy do nas nie dotarł. Liczmy, że stanie się to w najbliższych dniach.

Podobne rozwiązanie zastosują Łomianki. - Wnioski o zapomogę jednorazową (taką nazwę nosi becikowe w ustawie) będzie można składać w Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Szpitalnej 7, w dni powszednie tygodnia poza środą - wyjaśnia Wiesława Niegodzisz, rzecznik urzędu. - Do wniosku należy załączyć akt urodzenia dziecka - dodaje.

- U nas są już pierwsze zgłoszenia matek w sprawie becikowego - informuje Adam Lossan, burmistrz Zielonki. - Kobiety przychodzą do stanowiska świadczeń rodzinnych w filii urzędu miasta przy ul. Mickiewicza 18 (tel. 761-11-85). Wnioski należy składać od 9 lutego 2006 r. - dotyczy to becikowego dla wszystkich. Becikowe dla osób o niskich dochodach jest już wypłacane - powiększa ono świadczenie rodzinne.

Na Bielanach wnioski w sprawie becikowego można będzie składać od 9 lutego w jednym z dwóch miejsc - w Wydziale Obsługi Mieszkańców Urzędu Dzielnicy lub w Ośrodku Pomocy Społecznej. Jak informuje Włodzimierz Borkowski, rzecznik bielańskiego urzędu - matki występujące o becikowe otrzymają do wypełnienia specjalne formularze.

Grzegorz Cielecki

 

Polecamy

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA