Cud natury przy Chodeckiej
29 kwietnia 2015
Jabłonka na podwórku przy ulicy Chodeckiej 14 zakwitła... w dwóch kolorach. - Wygląda przepięknie. Naprawdę warto przyjechać na Bródno i zobaczyć to cudo - mówi pani Hanna, nasza czytelniczka z Bródna
Podwórko przy ulicy Chodeckiej 14 nie różni się niczym od innych podwórek na Bródnie. Ot, asfaltowy ciąg pieszo-jezdny, ławeczki, plac zabaw. Ludzie z okien widzą parking strzeżony i dzięki temu, że jest on społecznie chroniony, a także w każdej chwili mogą rzucić okiem za szybę, auta są podwójnie pilnowane.
Burmistrz Antonik dobija GKP Targówek. To koniec?
Kilkuletnia historia upadku GKP Targówek wydaje się zbliżać do finału. Władze dzielnicy wystąpiły o wydanie dzierżawionego przez klub terenu i wstrzymały dotacje. Oficjalnym powodem jest brak spłat zaległości - ponad 500 tys. zł. Z końcem sezonu przestanie istnieć trzecioligowy zespół seniorów, aktualnie najwyżej po Legii notowana warszawska drużyna.
Tymczasem własnie na podwórku pod numerem 14 zakwitła jabłonka. - Ale, żeby było ciekawiej, zakwitła na dwa kolory - mówi pani Hanna, która powiadomiła redakcję o tym cudzie natury. Faktycznie, kolory kwiecia są dwa, a wszystkie pnie wychodzą z jednego korzenia. Szkoda, że niedługo drzewko przekwitnie i obrodzi w owoce, które po spadnięciu na trawnik będą idealną przekąską dla much i innego paskudnego robactwa...
PB
.







































