REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

przestrzeń miejska

 

Co zamiast Tesco przy Górczewskiej? "Spotkanie" na YouTube zamiast konsultacji

  1 kwietnia 2022

Co zamiast Tesco przy Górczewskiej? "Spotkanie" na YouTube zamiast konsultacji
źródło: Facebook / Konsultacje społeczne Warszawa

Rozpoczynają się prace nad planem zagospodarowania cennego terenu obok planowanej stacji metra Lazurowa. Mieszkańcy Górc i Jelonek nie będą mieli okazji do rozmowy z projektantami w cztery oczy.

REKLAMA

Nieliczne otwarte lokale, kilka zamkniętych sklepów i wielka pustka po hipermarkecie Tesco - tak wygląda dziś centrum handlowe z lat dziewięćdziesiątych, stojące w pobliżu pętli tramwajowo-autobusowej Osiedle Górczewska. Ponieważ obok powstanie także stacja metra, terenem z pewnością interesują się deweloperzy.

REKLAMA

Co zamiast Tesco?

W sierpniu Rada Warszawy jednomyślnie dała zielone światło dla sporządzenia dokumentu określającego, jak ma wyglądać zabudowa terenu obok projektowanej stacji metra Lazurowa. Plan zagospodarowania przestrzennego obejmie cały 8-hektarowy obszar między Górczewską a Pełczyńskiego, na którym znajdują się centrum handlowe i parkingi.

- Jest to teren o niskiej jakości przestrzeni - napisano w uzasadnieniu uchwały radnych.

- Dzielnica Bemowo posiada deficyt terenów, które można przeznaczyć na cele użyteczności publicznej, stąd potrzeba przeznaczenia przedmiotowego obszaru w miejscowym planie pod funkcje zapewniające mieszkańcom dostęp do niezbędnych usług i terenów publicznych oraz zabezpieczenie obszaru przed niekontrolowaną zabudową mieszkaniową.

REKLAMA

YouTube zamiast konsultacji

Do marca 2020 roku standardem było organizowanie otwartych spotkań poświęconych powstającym planom zagospodarowania. Gdy ogłoszono stan epidemii, urzędnicy zaczęli zapraszać mieszkańców na "spotkania online", będące w praktyce prezentacjami dla garstki osób, wykluczającymi z udziału emerytów nieobsługujących komputera. Choć życie w Warszawie toczy się całkowicie normalnie, urzędnicy wciąż wykorzystują covid-19 do ograniczenia głosu mieszkańców.

- Porozmawiajmy online 5 kwietnia (wtorek) o godz. 17:00 na YouTube - piszą. - Możesz oglądać spotkanie i dyskutować na czacie. Na platformie Zoom możesz zabrać głos w dyskusji z wizją i fonią. Jeśli chcesz skorzystać z tej opcji, napisz na dialogwplanowaniu@um.warszawa.pl. Link do spotkania oraz instrukcję prześlemy ci w mailu.

(dg)

.
 

Czytaj na ten temat

Komentarze (15)

# Tubylec

01.04.2022 10:03

A co ze sklepami? Przecież tam jest potrzebny jakiś market. Miał być Kaufland, ale jakoś nie widać, aby tam się coś działo.

# Andy

01.04.2022 11:10

Ja bym wybudował tam szpital, na całym Bemowie nie ma oni jednego

# nnn

01.04.2022 12:51

Wszystko rozwalić i zgodnie z obowiązującą modą zrobić park. Aktywiści do roboty!

REKLAMA

# Pecu

02.04.2022 09:49

To jest miejsce otoczone blokami, tam potrzebny jest SKLEP! Do parku mamy kilka minut piechotą więc nie widzę powodu by dawać tam druga zielona przestrzeń (zwłaszcza że się pseudo aktywiści znów zrobią jakąś fuszerkę z palet i krzykną za to milion).
Było dużo plotek że tam miał byc Kaufland i wszyscy z tego powodu byli bardzo zadowoleni. Ciekawi mnie tylko czy Kaufland odpuścił z powodów własnych czy urząd im kłody pod nogi rzuca próbując się przypodobać mieszkańcom forsujac coś czego ani nie potrzebują ani tym bardziej nie chcą...

# Wołyń Pamiętamy!

02.04.2022 10:04

Ja bym tam przeniósł pętlę autobusową

# mieszkaniec 1

02.04.2022 18:03

Brakuje tu normalnego większego sklepu. Kaufland może być. Można by iść na piechotę na zakupy, bez potrzeby jazdy samochodem (mieszkam na tyłach byłego Tesco). W Żabce dużych zakupów nie zrobię, nie jest to sklep tani, a i asortyment nie taki. Dobre kupić piwo i chipsy do meczu. Do Biedronki kawałek trzeba podejść. Lidl ciasny. Kaufland i Auchan to już jazda samochodem, bo autobusem z zakupami niezbyt wygodnie. To miejsce aż się prosi o sklep. I tego mieszkańcom brakuje. Czy ktoś z urzędników zastanawia się czasem i czego naprawdę potrzeba mieszkańcom? Park? Mamy Park Górczewska, śmierdzący grillem, dudniący głośna muzyką w którym trudno odpocząć. Sorry, ale drugiego takiego miejsca nie chcę. Tu lada moment przybędą nowi mieszkańcy TBS-u, a sklepów mało. Poza tym sklep był od dawna i brakuje Tesco. Niiech będzie jakiś inny ,ale normalny sklep.
Pozdrawiam czytających.

REKLAMA

# Mieszkan

04.04.2022 12:41

Aby nie kolejne bloki. Jakaś rekreacja, dom kultury, Szpital jak pisał ktoś wcześniej, usługi, itp.

# qvertz

05.04.2022 18:04

Szkoła podstawowa, przychodnia, przedszkole, żłobek, jakieś gmachy użyteczności publicznej. To jest potrzebne.

# lideksynubeka

05.04.2022 20:26

No to na pewno tego wszystkiego nie będzie.I bardzo dobrze,przecież takie rzeczy z punktu widzenia elektoratu PO są całkowicie zbędne.

REKLAMA

# @Wołyń Pamiętamy!

05.04.2022 20:46

Akurat pętla Osiedle Górczewska powinna być całkowicie zlikwidowana - zarówno autobusowa, jak i tramwajowa. Miejsce w tak dobrej lokalizacji nie powinno być wykorzystywane na cele transportowe.

# Ja tu nie przyjechalem

07.04.2022 19:29

#@Wołyń Pamiętamy! napisał(a) 05.04.2022 20:46
Akurat pętla Osiedle Górczewska powinna być całkowicie zlikwidowana - zarówno autobusowa, jak i tramwajowa. Miejsce w tak dobrej lokalizacji nie powinno być wykorzystywane na cele transportowe.
No pewnie najlepiej postawić cwokom kolejne bloki bo w kapuście już niema gdzie budować

# urbanistyka i transport

08.04.2022 00:34

Oczywiście. Cały teren pomiędzy Górczewską, Lazurową, Doroszewskiego i Klemensiewicza należy zabudować wysoką zabudową mieszkaniową. Tak jak zrobiono to wzdłuż Człuchowskiej na Osiedlu Lazurowa (Osiedle Stella). Powstało dużo sklepów, ucywilizowała się przestrzeń publiczna i generalnie mieszkańcy SM Rozłogi oceniają zmianę in plus. Tereny przy Górczewskiej będą dodatkowo doskonale skomunikowane, co tym bardziej powinno zmienić ich charakter. Nie dosyć że nie powinna powstać żadna nowa pętla w miejscu Tesco, to i obecna pętla Osiedle Górczewska powinna być zlikwidowana, podobnie jak kikut trasy tramwajowej na ulicy Górczewskiej. Rozebrana powinna zostać również trasa tramwajowa w ciągu Dywizjonu 303 i na Kaliskiego, a tramwaj na Boernerowo powinien dotrzeć jak wcześniej - czyli przez obecną ulicę Radiową.

REKLAMA

# Benek

10.04.2022 03:19

E frajery!!!! Ja.... proponuje abyscie zamkneli swoje Mordy i zrobili Punk Recepcyjny Dla Kosmitow. Lord Van Denaturat.... Hihihihihih

# Alicjaa

12.05.2022 13:52

Nie da się czytać tych komentarzy... Kaufland, bloki, co jeszcze?? Ludzie czy Wy chcecie wszystko zabetonować?? Tu aż się prosi o jakiś skwer zielony dla mieszkańców, o drzewa, zieleń!! I szkoła podstawowa jest bardzo potrzebna! Ktos napisał, że ma kilka minut do Parku Gorczewska, to ja napiszę, że ma pod lodem Zabki, Carrefour, kilka minut do Lidla, za to w zasięgu wzroku praktycznie żadnej zieleni, a małe dzieci muszą chodzić kawałek drogi przez ruchliwa ulice Górczewska lub Powstańców Śląskich do podstawówki!

# Mariusz

24.05.2022 22:16

Szkoła podstawowa - to powinien być priorytet

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA