Co dalej z kulturą?
9 listopada 2011
Pod znakiem zapytania stanęła kwestia połączenia wawerskich domów kultury w jeden twór.
Oczko wodne, ławki, pomosty. Mamy nowy teren rekreacyjny
Na łonie przyrody, bez grilla i ogniska - w Lesie Sobieskiego powstało kolejne miejsce do wypoczynku.
Podczas ostatniej sesji rady dzielnicy rajcy mieli podjąć uchwałę w sprawie zaopiniowania i przekazania tej propozycji pod obrady rady miasta. Tymczasem sprawa pozostaje otwarta.
- Decyzja jest zbyt pochopna, trzeba to dokładnie przeanalizować. Na Pradze na centrum kultury wydaje się rocznie około 6 mln zł, my wydajemy około 3 mln. Dlatego musimy te zmiany dokładnie przemyśleć - tłumaczył Wiesław Domański, wiceprzewodniczący rady dzielnicy. Jego zdanie poparło większość samorządowców. 13 z 22 obecnych nie zgodziło się na przyjęcie uchwały. Sprawa powróci pod obrady komisji kultury.
Anna Sadowska
.





































