REKLAMA

Bielany

inwestycje

 

Co czeka park Perzyńskiego? Zobacz koncepcje

  1 marca 2018

Co czeka park Perzyńskiego? Zobacz koncepcje
Tak może wyglądać parkowa fontanna (koncepcja II).

Gdzie będzie fontanna, a gdzie plac zabaw? Z czego będą zbudowane ścieżki? Sami zobaczcie.

REKLAMA

Tzw. park Perzyńskiego to kolejny po parku Herberta teren zielony, nad remontem którego pracuje bielański ratusz. Na jego zlecenie pracownia ZEON Architektura Krajobrazu przygotowała dwie koncepcje, różniące się przede wszystkim. Kawiarnia i plac zabaw w parku Olszyna? Kawiarnia i plac zabaw w parku Olszyna?
Mały, lekki przeszklony budynek wśród drzew, a w nim kawiarnia - taka wizja nie wszystkim się podoba.
.. kształtem.

Prostokąty...

Pierwsza z nich w dużym stopniu nawiązuje do takiego układu alejek i nasadzeń, jaki znamy dziś, ale zakłada wymianę kostki brukowej na "bardziej nowoczesną pod względem kształtu i kolorystyki", najlepiej w neutralnych odcieniach szarości. Wewnętrzne alejki zostałyby wyprostowane i zyskały nawierzchnię szutrową. Centralne miejsce parku zająłby plac z kurtyną wodną i miejscem do wypoczynku. Place zabaw pozostałyby na swoich miejscach, ale zmieniłyby kształt.

Zapraszamy na zakupy

...czy łuki?

Również w drugiej koncepcji główne alejki są zbudowane z płyt, zaś wewnętrzne szutrowe. Sporą zmianą byłaby likwidacja "palisad" i zmiana kształtu rabat roślinnych.

- Zaprojektowano naturalistyczne nasypy ziemne, do kształtu których nawiązują pozostałe elementy znajdujące się w sąsiedztwie - czytamy w opisie. - W centralnej części zlokalizowano plac wodny, kształtem nawiązujący do całości założenia. W jego skład wchodzą dwa symetryczne, obłe niecki wypełnione płytami kamiennymi, pomiędzy którymi umieszczone będą dysze z wodotryskami.

Przed nami konsultacje

Rysunki obu koncepcji można zobaczyć poniżej. Na najbliższe miesiące urząd dzielnicy planuje konsultacje z mieszkańcami. Remont parku Perzyńskiego mógłby zakończyć się jeszcze w tym roku.

- Prawdopodobnie koszty będą większe niż wstępnie zakładaliśmy, więc zapewne podzielimy inwestycję na dwa etapy. Okaże się to w najbliższych tygodniach - mówi wiceburmistrz Grzegorz Pietruczuk.

(dg)

.
 

Komentarze (1)

# kaszmir

02.03.2018 12:09

Najistotniejszy wątek to konsultacje z mieszkańcami. Każdy będzie mógł wyrazić swoje zdanie o tym projekcie.
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA