Ciepło w Powsinie
6 stycznia 2005
Ciepła zima sprawiła, że w Ogrodzie Botanicznym CZRB-PAN w Powsinie zakwitło kilka gatunków roślin.
Kalina wonna
(kwiaty białe, pąki różowe), która pospieszyła się z kwitnieniem aż o trzy miesiące.
Mandat za wycieraczką? Straż Miejska: "Nie daj się oszukać!"
Strażnicy miejscy ostrzegają przed fałszywymi wezwaniami do zapłaty mandatu, wkładanymi za wycieraczki samochodów zaparkowanych na warszawskich ulicach. Opłacenie nałożonego "mandatu" może nas słono kosztować.
Oczar japoński
(kwiaty pomarańczowe), w ciepłe zimy zakwita najczęściej w lutym.
Wawrzynek wilczełyko
(kwiaty jasno różowe do fioletowych), który przy normalnych warunkach pogodowych zakwita najwcześniej w końcu lutego.
Ogród Botaniczny PAN w okresie jesienno - zimowym jest otwarty dla zwiedzających w soboty i niedziele oraz święta, a także w okresie ferii szkolnych, w godz. 10-15. Wejście do ogrodu tylko od ulicy Prawdziwka (Konstancin-Jeziorna). Ceny biletów: normalny 5 zł, ulgowy 3 zł, dzieci do lat 7 wstęp wolny..









































