REKLAMA

bck noc kultury 1bck noc kultury 2bck noc kultury 0
Wola

Inwestycje

 

Burzą kolejny biurowiec. Istniał 17 lat

  28 czerwca 2017

alt='Burzą kolejny biurowiec. Istniał 17 lat'

Przy Waliców trwają prace rozbiórkowe budynku Aurum, wkomponowanego w pozostałości XIX-wiecznego browaru.

REKLAMA

moje bielany 003 2moje bielany 003 0

Jeszcze dwa lata temu kwartał między Żelazną, Grzybowską, Waliców i Pereca zajmował kompleks budynków Mennicy Polskiej, który wydawał się być stałym elementem krajobrazu tej części Warszawy. Błyskawiczny rozwój miasta sprawił jednak, że produkcja została przeniesiona na białołęcki Annopol, zaś na rogu Grzybowskiej i Żelaznej wyrósł 14-piętrowy apartamentowiec. Podczas gdy budowa pierwszej części osiedla Mennica Residence dobiega końca, tuż obok trwa rozbiórka Aurum, również należącego do Mennicy Polskiej.

To już historia

W połowie XIX wieku w pobliżu dzisiejszych ulic Waliców i Pereca działał browar, należący do imigranta z Dolnego Śląska Hermana Junga. Kiedy w latach 90. Mennica Polska zabudowywała teren, pozostałości po fabryce - budynek administracyjny, piwnice i fragment muru - zostały zachowane i wkomponowane w biurowiec Aurum. W zabytkowych podziemiach jeszcze w kwietniu działał popularny Club70. Teraz to już historia. Po raz drugi w ciągu 20 lat relikty browaru zostaną wykorzystane do ożywienia nowej zabudowy.

Kompleks Mennica Residence będzie się składać z kilku budynków o wysokości 8-14 pięter. Znajdzie się w nich w sumie około 470 mieszkań o powierzchni 28-232 m2, lokale handlowe i usługowe, które zajmą dwie pierwsze kondygnacje, oraz klub fitness z tarasem wypoczynkowym. Charakterystycznym elementem będzie wysoki aż na siedem metrów hall na rogu Grzybowskiej i Żelaznej. W planach jest także budowa pasażu handlowego, który docelowo przetnie ulicę Pereca i sięgnie aż do Prostej.

(dg)

Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 2san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 0

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

cmp 09-2025 3cmp 09-2025 0
Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

bck królowa śniegu 2025 1bck królowa śniegu 2025 2bck królowa śniegu 2025 0

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

bemowo neurografika 2bemowo neurografika 0

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 2smaki zycia 2024-09-03 0

REKLAMA

bck balwanek 3bck balwanek 0

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 1refleks chlodnictwo 2024-11-21 2refleks chlodnictwo 2024-11-21 0

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

autoreklama tustolica 3autoreklama tustolica 0

REKLAMA

moje bielany 004 1moje bielany 004 2moje bielany 004 0

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni