REKLAMA

Białołęka

budżet obywatelski »

 

Kolejne ścieżki rowerowe na Białołęce? Zapomnijcie!

  1 czerwca 2023

alt='Kolejne ścieżki rowerowe na Białołęce? Zapomnijcie!'
Na ul. Zaułek ścieżka rowerowa bardzo by się przydała, źródło: bo.um.warszawa.pl

W ramach budżetu obywatelskiego urzędnicy nie dopuścili do głosowania żadnego projektu dotyczącego budowy ścieżek rowerowych na terenie Białołęki. Dlaczego?

REKLAMA

Rowerowy projekt za 350 tys. złotych, przeznaczony głównie dla mieszkańców Białołęki, właśnie wylądował w koszu.

Kanał Żerański nie dla rowerzystów

Sebastian Gut w ramach przyszłorocznego budżetu obywatelskiego zaproponował połączenie dróg rowerowych po obu stronach Kanału Żerańskiego oraz poprawę bezpieczeństwa ruchu na ul. Profesjonalna drukarnia - czym powinna się charakteryzować i co oferować? Profesjonalna drukarnia - czym powinna się charakteryzować i co oferować?
Druk czasopism, broszur i katalogów stał się nieodłączną częścią strategii marketingowej każdej firmy. Promocyjne materiały drukowane spełniają swoją rolę efektywniej, niż ulotne reklamy w sieci. Mają one formę fizyczną, a co za tym idzie, przeciętny odbiorca może wrócić do ich przeglądania w dowolnym momencie. Jednocześnie, by przygotować tego typu materiały niezbędny jest nie tylko projekt graficzny, ale także jego wykonawca, czyli drukarnia. Oferta tego typu placówek może być jak najbardziej zróżnicowana. Jednak czym powinna charakteryzować się profesjonalna drukarnia i jaka powinna być jej oferta?
Kobiałka, od skrzyżowania z ul. Długorzeczną do skrzyżowania z ul. Mochtyńską, poprzez wyprowadzenie ruchu rowerowego poza jezdnię. Urzędnicy odrzucili projekt, ponieważ jego realizacja nie jest możliwa, bo miasto nie jest właścicielem jednej z działek, która jest niezbędna dla budowy drogi rowerowej w ulicy Kobiałka, na odcinku od skrzyżowania z ul. Białołęcką w kierunku Mochtyńskiej. Dodatkowo inwestycja wymagałaby poszerzenia drogi, co spowodowałoby zmianę lokalizacji i pochylenia skarpy nasypu. Ponadto projekt koliduje z inwestycją montażu lamp na skrzyżowaniu ul. Kobiałka z Mochtyńską, która jest zaplanowana na 2024 rok.

Wstąp do księgarni

Zaułek nie dla rowerzystów

Do kosza trafił również projekt za ponad 830 tys. zł. Sebastian Gut zaproponował budowę chodnika z 250-metrową drogą rowerową oraz nasadzenia drzew i krzewów wzdłuż ulicy Zaułek (dojazd do Szkoły Podstawowej 112), montaż wiaty rowerowej, stół do piłkarzyków i tenisa stołowego (na terenie Szkoły Podstawowej 356), projekcję filmów z dyskusją, spotkania z twórcami i aktorami w Kinie Głębocka oraz tragi śniadaniowe przy Głębockiej 66. I właśnie część dotycząca budowy infrastruktury wzdłuż ulicy Zaułek została przez urzędników oceniona negatywnie, m.in. ze względu na obowiązującą gwarancję na nawierzchnię w rejonie skrzyżowania ul. Zaułek z Berensona i braku możliwości zaprojektowania, wybudowania i odebrania robót w jednym roku budżetowym, jak zakłada budżet obywatelski.

REKLAMA

Kilkukilometrowej trasy nad Zegrze nie będzie

Ostatecznie upadł też bardzo śmiały projekt Sebastiana Guta w budżecie ogólnomiejskim. Za 6 mln zł miały pojawić się drogi rowerowe m.in. na zachodnim brzegu Kanału Żerańskiego, na odcinku od ul. Kobiałka do ul. Przy Kanale, wraz z zielenią i małą architekturą. Dwukilometrowy odcinek byłby przedłużeniem ośmiokilometrowej trasy z Nieporętu. Warto przypomnieć, że w tym roku białołęcki ratusz wybuduje kilkusetmetrowy odcinek od granicy z gminą Nieporęt do Kobiałki. Dla wielu byłby to zatem bardzo atrakcyjny turystycznie szlak prowadzący nad jezioro Zegrzyńskie. Póki co nie będzie, ponieważ miasto nie jest właścicielem czterech działek położonych wzdłuż Kanału Żerańskiego, po stronie zachodniej, na odcinku od ul. Kobiałka do ul. Przy Kanale oraz jednej działki będącej w użytkowaniu wieczystym Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

(jr)

.
 

REKLAMA

Komentarze (7)

 drugastrona

02.06.2023 10:37

Niesamowite. Aż trzeba było walnąć cały artykuł na temat tego, że zgłoszone projekty nie spełniały podstawowych wymagań regulaminu i trzeba było je odrzucić. Ale może dzięki temu zgłaszający w końcu się zorientują, że projekty można zgłaszać na działkach miejskich, a nie prywatnych.

# Seba

02.06.2023 16:45

Pomysł drogi rowerowej w ulicy Kobiałka i Zaułek dotyczył działek miejskich. DDR nad Kanałem Żerańskim to działki Skarbu Państwa a nie prywatne - przez 6 miesięcy weryfikacji urzędnik mógł wystąpić do gestora o warunkową zgodę, ale po co? Lepiej odrzucić i pozbyć się problemu.
Kobiałka została dopuszczona w okrojonej wersji z udostępnieniem istn. ciągu po południowej stronie mostu. ZDM nie wyraził zgody na przedłużenie w kierunku Mochtyńskiej twierdząc, że poszerzenia nasypu (działka miejska) nie da się zrealizować w ciągu 12 miesięcy, a dodatkowo zachodzi kolizja z planowanymi słupami doświetlającymi przejścia dla pieszych. Pozostawiam bez komentarza...

# SMRÓD URZĘDNICZEGO BEZMÓZGOWIA

02.06.2023 17:29

Jak zwykle komentarz jest zbyteczny.

REKLAMA

# Rfhik

13.06.2023 19:24

Po co na tym podwarszawskim śmietniku ścieżki rowerowe?

# nomad12

14.06.2023 10:32

Po co wam ścieżki rowerowe? Macie więzienie, wysypiska śmieci i największą w Europie przetwórnię goowna!

# Ekeo

21.08.2023 13:45

Po co na białołęce ścieżki rowerowe?

REKLAMA

# Graza

28.08.2023 19:46

Burmistrz przesada z budowaniem ścieżek rowerowych na tej dzielnicy. Kiedy burmistrz wyda pozwolenie na chodnik na swojej dzielnicy? Oczywiście chodzi o Białołęka nie Bemowo na którym mieszka....
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA