REKLAMA

REKLAMA

Legionowo

inwestycje

 

Budowa tunelu na Bukowcu idzie pełną parą

  9 marca 2022

Budowa tunelu na Bukowcu idzie pełną parą
źródło: Miasto Legionowo

Pod linią kolejową z Warszawy do Trójmiasta powstaje bezkolizyjne skrzyżowanie. Tunel drogowy w Legionowie zastąpi przejazd z rogatkami w ciągu Polnej i Kwiatowej, zwiększając bezpieczeństwo oraz ułatwiając komunikację drogową.

REKLAMA

Długo wyczekiwaną przez mieszkańców inwestycję prowadzą PKP Polskie Linie Kolejowe we współpracy z legionowskim ratuszem. Wartość robót to blisko 32 mln zł. Zaangażowanie pieniężne po stronie PKP PLK wynosi 14,5 mln zł (przy wsparciu pieniędzy unijnych), zaś samorządu 17,2 mln zł.

REKLAMA

Utrudnienia w ruchu

Budowa przejazdu pod torami w Legionowie rozpoczęła się pod koniec minionego roku. Obecnie ciężki sprzęt zdemontował nawierzchnię i powstaje wykop pod konstrukcję. Dla pieszych przygotowane jest tymczasowe przejście przez tory zabezpieczone rogatkami i sygnalizacją świetlną. Jednocześnie utrzymany jest ruch pociągów na linii kolejowej Warszawa - Trójmiasto.

Zamknięcie dotychczas funkcjonującego w tym miejscu przejazdu wiąże się z utrudnieniami w ruchu w całej okolicy. Mieszkańcy zdążyli już się do tego przyzwyczaić a przebudowa pobliskiej drogi krajowej nr 61 na szczęście zakończyła się i właśnie tamtędy trzeba się teraz kierować, aby przejechać na drugą stronę miasta.

REKLAMA

Kiedy skończą budowę?

- Piesi i rowerzyści skorzystają z chodnika i ścieżki rowerowej - zapowiada PKP PLK. - Kierowcy pojadą pod torami bez oczekiwana przed rogatkami. Przejazd będzie miał 49 m długości oraz 13 m szerokości. Zastosowane rozwiązanie umożliwi poprowadzenie jezdni o szerokości 6 m z dwoma pasami ruchu oraz 3 m trasy pieszo-rowerowej.

Według planów pierwsze samochody pojadą tunelem w czwartym kwartale, a więc najpóźniej w grudniu. Bezkolizyjny przejazd przez tory na Bukowcu będzie dopiero trzecim takim obiektem na terenie Legionowa.

(db)

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2022

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Artykuły partnerskie

REKLAMA

Helloprint Polska

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA