REKLAMA

Bemowo

inwestycje »

 

Szkoła na Chrzanowie zgodnie z harmonogramem?

  4 lipca 2024

alt='Szkoła na Chrzanowie zgodnie z harmonogramem?'
źródło: Dzielnica Bemowo

Sprawdzamy postępy prac budowlanych długo wyczekiwanej nowej szkoły podstawowej na Chrzanowie. Krążą plotki, że na budowie panuje opóźnienie, więc planowe oddanie placówki do użytku 1 września 2025 roku jest nierealne.

REKLAMA

Obecnie trwają roboty wykończeniowe wewnątrz budynku, a także zagospodarowanie terenu zewnętrznego.

- Układane są wykładziny podłogowe, uzupełniane kasetony na sufitach podwieszanych, instalowane systemy audiowizualne w salach dydaktycznych oraz systemy przeciwpożarowe. Na zewnątrz trwają prace z zakresu zagospodarowania terenu: powstaje boisko wielofunkcyjne, bieżnia, plac zabaw, ciągi pieszo-jezdne i parkingi - informuje nas rzeczniczka bemowskiego ratusza Natalia Walka.

Szkoła na Chrzanowie zgodnie z harmonogramem?

Wśród mieszkańców ostatnio krąży niepokojąca plotka, że szkoła przy Szeligowskiej zostanie oddana z opóźnieniem. Na plotki te zareagował bemowski ratusz na Facebooku, uspokajając mieszkańców i zapewniając, że nic złego się nie dzieje. Również rzeczniczka zapewnia nas, że wszystkie prace idą zgodnie z planem.

- Zgodnie z terminem zawartym w umowie, inwestycja budowy szkoły na Chrzanowie ma się zakończyć najpóźniej we wrześniu 2025 roku. Prace realizowane są zgodnie z harmonogramem. Prace wykończeniowe są aktualnie w końcowej fazie realizacji. Oczekujemy na wybudowanie sieci kanalizacyjnej oraz ciepłowniczej, aby - po przyłączeniu do nich obiektu - móc wystąpić o wydanie pozwolenia na użytkowanie - wyjaśnia Natalia Walka.

Kup bilet

Chrzanów i całe Bemowo czekają na tę szkołę

84,7 mln zł - aż tyle będzie kosztować warszawski samorząd budowa szkoły podstawowej dla młodych mieszkańców Chrzanowa. Gabaryty placówki i galopująca inflacja sprawiły, że będzie to jedna z najdroższych podstawówek w historii miasta. Wykonawca na realizację inwestycji ma czas do 23 września 2025 roku, jednak ratusz zapewnia, że uczyni wszystko, żeby placówkę oddać na 1 września. W budynku będzie przestrzeń dla około tysiąca dzieci. W ramach nowoczesnej, ekologicznej placówki oświatowej znajdą się: parking dla samochodów i rowerów, boisko wielofunkcyjne, do piłki nożnej wraz 4-torową bieżnią okólną oraz skocznią w dal, plac zabaw i siłownia zewnętrzna. Nie zabraknie też drzew, krzewów i trawników.

Starania o budowę podstawówki trwały latami. Jeszcze za kadencji burmistrza Michała Grodzkiego bemowski ratusz zakupił działkę w szczerym polu, do której przez kilka lat nie doprowadzono wody i prądu. Dopiero w 2020 roku urząd dzielnicy rozpoczął poszukiwania firmy, mającej przygotować dokumentację projektowo-kosztorysową. Inwestycja nabrała realnego rozmachu dopiero przed trzema laty, kiedy warszawscy radni przyznali na budowę szkoły 76 mln zł. Dziś inwestycja jest na etapie wykończeniowym i nic nie wskazuje na to, żeby miała nabrać "poślizgu".

DB

 

REKLAMA

Komentarze (5)

# jkk

04.07.2024 13:51

Po pierwsze - jedna szkoła na Chrzanowie to bardzo mało, aż prosi się o budowę kolejna np. na proponowanej bemowskim władzom działce przy Batalionów Chłopskich ( zanim tą działką zaopiekuje się jakiś deweloper). Po drugie - szkoła powstanie dopiero 16 lat po powstaniu na Chrzanowie pierwszych osiedli. Po trzecie - pierwotnie była mowa o powstaniu przy Szeligowskiej zespołu szkoła - przedszkole - żłobek, została jedynie szkoła. Po czwarte wreszcie - jak do tej szkoły dostaną się dzieci np. z Coopera? Dobrze że deweloperzy wybudują przedłużenie Człuchowskiej do Szeligowskiej ale to nie rozwiązuje sprawy.

# Panjan

04.07.2024 15:11

Szkoła na 1000 dzieci to nieporozumienie. Powinno się budować więcej mniejszych szkół. Wtedy dzieci mogłyby do nich dochodzić a nie być dowożone. Inna kwestia to dużo lepsza atmosfera w mniejszej, kameralnej szkole gdzie w jednym roczniku są 3 oddziały, a nie 7. Rządzący Warszawą powinni uczyć się rozwiązań urbanistycznych na osiedlach typu Jelonki. Tam szkoły zwykle zlokalizowane są centralnie i "otoczone" blokami, które odcinają je od ruchliwych ulic, ułatwiając dzieciom bezpieczne dojście do placówki. Szkoła na skraju wieliego osiedla to bardzo zły pomysł. Dzieci z drugiego końca Chrzanowa (np. bloków niedaleko Górczewskiej - Warszawskiej) będą albo musiały jeździć komunikacją albo będą wożone przez rodziców. To spowoduje dodatkowe zatykanie wąskich uliczek, no i wychowa kolejne pokolenie uzależnione od aut.

# Urbann

06.07.2024 13:38

#Panjan napisał(a) 04.07.2024 15:11
Rządzący Warszawą powinni uczyć się rozwiązań urbanistycznych
W Warszawie XXI wieku zasady urbanistyki nie przyjęły się...

REKLAMA

# zjelonek

08.07.2024 09:23

#jkk napisał(a) 04.07.2024 13:51
Po pierw
Po drugie - szkoła powstanie dopiero 16 lat po powstaniu na Chrzanowie pierwszych osiedli. Po trzecie - pierwotnie była mowa o powstaniu przy Szeligowskiej zespołu szkoła - przedszkole - żłobek, została jedynie szkoła.
Po 16 latach populacja Chrznowa na tyle się zestarzała ze żłobki i przedszkola uznane zostały za niepotrzebne.
Chyba że dla kolejnego pokolenia...

# jkk

08.07.2024 15:09

#Panjan napisał(a) 04.07.2024 15:11
...Szkoła na skraju wieliego osiedla to bardzo zły pomysł. Dzieci z drugiego końca Chrzanowa...będą albo musiały jeździć komunikacją albo będą wożone przez rodziców. To spowoduje dodatkowe zatykanie wąskich uliczek...
Już teraz za sprawą fatalnych decyzji urzędników mamy totalny bałagan na wąskich chrzanowskich ulicach. Zgodnie z planem miejscowym Chrzanów 2 oraz WZ wydanymi dla osiedli po południowej stronie Batalionów wszystkie pojazdy powinny parkować na terenach osiedli oraz na osiedlowych uliczkach. Wyjątkiem fragment Coopera budowany na podstawie specustawy drogowej, choć plan miejscowy przewiduje po zachodniej stronie tej ulicy chodnik ze ścieżka rowerową oraz pas zieleni - decyzją urzędnika zrobiono na chodniku parking. Bezprawnie zrobiono parking na Batalionów - w miejsce ścieżki rowerowej, pieszym pozostawiono skrawek chodnika którym przemieszczają się tłumy - w tym setki dzieci do i ze szkoły po wschodniej stronie Lazurowej. Jeżdżą tą namiastką chodnika rowerzyści, czasem małe peletony, kurierzy z pudłami z żywnością na plecach, dzieciarnia na wrotkach, hulajnogach itp. Parkujące na chodniku samochody skutecznie ograniczają widoczność np. przy wjazdach na posesje. Czasem są to samochody zbyt duże aby wolno by im było wogóle stać na chodniku (powyżej 2,5 tony). Straż miejska jest nieobecna, policja praktycznie też. Obywatelski projekt poprawy bezpieczeństwa na Batalionów miał być zrealizowany w ubiegłym roku. Sytuacja z parkowaniem na chrzanowskich ulicach będzie się wciąż pogarszać w związku z budową nowych osiedli oraz budową metra. Aż prosi się o wykonanie audytu miejsc postojowych na okolicznych osiedlach i określenie przyczyn fatalnej sytuacji. Na osiedlowych parkingach miejsc wolnych jest pod dostatkiem - dotyczy to jednak tylko osiedli wzdłuż Coopera. Kiedy w końcu urzędnicy naprawią swoje błędy związane z nieprawidłowym parkowaniem na Chrzanowie?
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA