Legionowo

sport »

Brawo Kamil!

3 czerwca 2005

Kamil Dominiak, mieszkaniec Nieporętu, ubiegłoroczny mistrz Polski w kolarstwie torowym, odnosi kolejne sukcesy na zawodach o randze krajowej i międzynarodowej. Przypomnijmy, że w kwietniu Kamil otrzymał z rąk wójta Nieporętu nagrodę finansową za świetne wyniki sportowe.

Już na początku kwietnia, w pierwszych zawodach w Kłumnicach, rozpoczynających sezon startów, Kamil zajął drugie miejsce na klasycznym dystansie szosowym. Miesiąc później podczas Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego o puchar prezydenta Grudziądza zajął trzecie miejsce wśród najaktywniejszych zawodników. Przez pierwsze 4 etapy jechał w fioletowej koszulce najaktywniejszego zawodnika. Niestety podczas piątego etapu przewrócił się i stracił kilka cennych sekund. Zawody w Grudziądzu to jedna z piętnastu najwyżej punktowanych imprez juniorów w kalendarzu UCI.

Tydzień później, 8 maja, podczas memoriału Henryka Łasaka w Bełchatowie Kamil zajął trzecie miejsce w kategorii juniorów. Natomiast w ostatni weekend (14-15.05) podczas Pucharu Polski w Łodzi wspólnie z Dawidem Grygorukiem wygrał wyścig torowy parami (obaj reprezentowali Cyklistę Żyrardów). - Chciałbym za pośrednictwem mediów podziękować moim sponsorom, bez których osiąganie dobrych wyników na zawodach byłoby niemożliwe - mówił Dominiak po ostatnich zawodach.