REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Targówek

inwestycje

 

Lofty obok metra. Nowa wizja dla starej fabryki

  25 stycznia 2023

Lofty obok metra. Nowa wizja dla starej fabryki
źródło: materiały inwestora

Deweloper Okam zaprezentował ostateczną wizję osiedla loftów, które powstanie pomiędzy Nową Pragą a Targówkiem Mieszkaniowym, tuż obok stacji metra Szwedzka. Inwestor zapowiada, że będzie to jedyne tego rodzaju osiedle w Warszawie.

REKLAMA

"Bohema - Strefa Praga" - taką nazwę nosi inwestycja prowadzona przez Okam przy Szwedzkiej. Ostateczna wizja osiedla między Pragą a Targówkiem powstała przy wsparciu pracowni architektonicznej Kallan. Obecnie realizowane są działania związane z rozpoczęciem prac budowlanych. Najładniejszy McDonald's w Warszawie? Fast food w zabytku Najładniejszy McDonald's w Warszawie? Fast food w zabytku
Dwa budynki z różnych epok, a wewnątrz doskonale znane menu. Na Targówku powstał jeden z najbardziej niezwykłych barów w Warszawie.

Lofty w Warszawie

- Ostateczny wygląd zrewitalizowanej warzelni jest czymś, co chcieliśmy osiągnąć, mając na uwadze przywiązanie do najmniejszego szczegółu tego niezwykłego miejsca. Będzie to perełka w sercu Bohemy, ale pokusiłbym się o stwierdzenie, że także pewnego rodzaju architektoniczny klejnot XXI wieku na mapie Warszawy. Przyznam, że już nie możemy doczekać się efektów końcowych, czyli gotowych, wyjątkowych i nowoczesnych loftów w tych historycznych zabudowaniach - opowiada Marcin Michalec, dyrektor generalny OKAM Capital.

W ponad 120-letnim budynku powstanie 67 loftów. Część z nich charakteryzować będzie ponadprzeciętna wysokość, osiągająca prawie 3,5 metra. Apartamenty wyposażone zostaną w wysokie okna ze szprosami, a także fornirowane portale i drzwi wejściowe. Do każdego lokalu przynależeć ma balkon, loggia, taras, ogródek zewnętrzny, ogród zimowy czy antresola. Zaopatrzone zostaną także w wysokiej jakości wideofon i system inteligentnego zarządzania. Mieszkania na parterze, od strony ogródków, zostaną dodatkowo zabezpieczone zewnętrznymi automatycznymi roletami.

"Unikatowość samej elewacji budynku stanowić będzie cegła i wykorzystanie kortenu, materiału nawiązującego wyglądem do miedzianej stali. Połączenie tych materiałów o odmiennych fakturach stworzy oryginalny i ciekawy efekt. We wnętrzu Warzelni znajdzie się zielony dziedziniec z odpowiednio dobraną roślinnością, zaś na wejściu do budynku i dziedzińca eleganckie reprezentacyjne lobby. Od strony ul. Szwedzkiej do dyspozycji mieszkańców znajdą się lokale handlowo-usługowe. Zaplanowaliśmy również miejsca parkingowe" - zapowiada deweloper.

REKLAMA

Mieszkania obok metra

- Projekt Warzelni jest ponadczasowym doświadczeniem projektowym, które pozwoliło nam na stworzenie unikalnej przestrzeni mieszkalnej i tchnięcie nowego ducha do budynków poprzemysłowych. Przymierzając się do tego zadania braliśmy pod uwagę genius loci ["ducha miejsca" - red.] tej magicznej przestrzeni. Pozwoliło nam to na ukształtowanie postindustrialnej tkanki w sposób zgodny z wymaganiami konserwatorskimi, jak i wymaganiami stawianymi współczesnym wielkomiejskim apartamentom. Zarówno użyte materiały, jak i zaaplikowany język architektury podkreślają majestatyczne poprzemysłowe przestrzenie, nie starając się z nimi rywalizować - dodaje Rafał Langowski z pracowni Kallan Architekci.

Inwestycja obok stacji metra Szwedzka wzbudza ogromne zainteresowanie. Budowa dopiero rusza, ale sprzedanych zostało już około 30% loftów. Rozpoczęcie prac rewitalizacyjno-budowlanych przewidziane jest najpóźniej na czerwiec tego roku, zaś ich zakończenie i oddanie Warzelni do użytkowania planowane jest na czerwiec 2025.

(jok)

.
 

Polecamy

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA