REKLAMA

Białołęka

oświata »

 

Każdy może zostać geniuszem. Super Buda tym razem "naftowa"

  9 marca 2023

alt='Każdy może zostać geniuszem. Super Buda tym razem "naftowa"'
Fundacja Ave

Właśnie startuje 26. semestr Super Budy - Białołęckiego Uniwersytetu Dzieci prowadzonego przez Fundację Ave. Do udziału zaproszeni są studenci w wieku 6-13 lat, na których czeka kilkanaście ekscytujących weekendowych zajęć z różnych dziedzin wiedzy.

REKLAMA

- Słowo "naftowa" przy nazwie naszego uniwersytetu nie oznacza, że będziemy chcieli uruchamiać rafinerię - śmieje się Agnieszka Włodkowska z Fundacji Ave, koordynatorka projektu. - Po prostu wiosenny semestr w szczególny sposób poświęcony będzie Ignacemu Łukasiewiczowi, którego poznawać będziemy nie tylko w ramach warsztatów chemicznych, fizycznych i historycznych, ale też ekonomicznych, dziennikarskich i artystycznych.

Geniusz po 14 semestrach

Każdy student otrzyma indeks, a po ukończeniu semestru: "tytuł naukowy". Młodzież z Białołęki przeciw przemocy. Międzynarodowy projekt artystyczny Młodzież z Białołęki przeciw przemocy. Międzynarodowy projekt artystyczny
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 231 przy Juranda ze Spychowa na warszawskiej Białołęce uczestniczą w międzynarodowym projekcie artystycznym "Sztuka przeciw przemocy".

- Zaczynamy od bakałarza - wyjaśnia Włodkowska. - Potem jest magister, doktor, docent, doktor habilitowany, paru profesorów i jeszcze kilka innych. Obecnie najwyższy tytuł to geniusz - dodaje.

Wstąp do księgarni

Tylko dwóch geniuszy na Białołęce

Może nim poszczycić się zaledwie dwóch studentów w całej historii Super Budy. Ostatnio otrzymał go Maciej Młynarczyk po ukończeniu aż 14 semestrów dziecięcej uczelni.

Zajęcia odbywają się w wybrane soboty i niedziele na terenie szkół podstawowych na Białołęce oraz w różnych instytucjach naukowych w Warszawie i na Mazowszu. Są też zajęcia plenerowe.

- Obecnie funkcjonują dwie grupy: Super Buda i Super Buda Bis, które mają zajęcia w różnych terminach - wyjaśniają organizatorzy. - Wszystkich, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z naszych uniwersytetem, zapraszamy do grupy Super Buda Bis.

REKLAMA

Super Buda powraca

Białołęcki Uniwersytet Dzieci wciąż cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Świadczy o tym liczba chętnych kilkakrotnie przekraczająca liczbę miejsc, ale też opinie od rodziców i samych studentów, takie jak te: "Super!!! To nasz siódmy semestr z Super Budą i nigdy nie było nudno!" (Bernardetta Wojtania) albo "Jestem niezwykle wdzięczna za pomysły, organizację i wielkie serce, które dajecie dzieciakom. Jestem pod ogromnym wrażeniem i bardzo, bardzo doceniam" (Joanna Celusta).

Szczegóły dotyczące Super Budy znajdują się na stronie fundacjaave.pl. Tam też można znaleźć formularz do zapisów. Inauguracja już w sobotę 11 marca 2023 roku o godzinie 10.30 w Białołęckim Ośrodku Kultury przy ul. Van Gogha 1. W programie między innymi zajęcia o węglu i grafenie, który poprowadzą naukowcy związani z Uniwersytetem Jagiellońskim. Projekt współfinansują Urząd m.st. Warszawy oraz fundacja Lotto.

(red)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy