REKLAMA

Puls Warszawy

zdrowie »

 

Bezpłatne szczepienia na HPV. "Bardzo potrzebny program"

  13 listopada 2019

alt='Bezpłatne szczepienia na HPV. "Bardzo potrzebny program"'
źródło: Fot. pixabay.com

Niepowtarzalną okazję, by bezpłatnie zaszczepić się przeciwko wirusowi brodawczaka, będą mieli przez najbliższe trzy lata młodzi mieszkańcy stolicy.

REKLAMA

Ruszył program polityki zdrowotnej ratusza w zakresie profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego. Wybrano miejsca, gdzie będzie można zaszczepić dziewczynki i chłopców w wieku 12 lat przeciwko wirusowi HPV. Do programu trwającego w latach 2019-2021 przystąpiło 43 realizatorów.

- Świetny, bardzo potrzebny program! Czekamy na 12. rok życia, wypada nam w 2021 roku. Na 100% skorzystamy - pisze na jednym z portali społecznościowych pani Iza. - Świetna, mądra i odpowiedzialna akcja - dodaje pani Edyta. Są też głosy krytyczne. - Cieszę się, że jest tyle chętnych testerów. W Japonii szczepionka HPV została wycofana ze względu na powikłania częstsze niż po innych szczepionkach - zaznacza pan Piotr.

Szczepienie jest dobrowolne. Pełna lista placówek oferujących bezpłatną szczepionkę dostępna jest na stronie urzędu miasta (LINK).

(mk)

 

REKLAMA

Komentarze (3)

# szczepionka

14.11.2019 12:10

nie ma bezplatnych szczepionek bo ktos za nie i tak zaplaci a w tym przypadku podejrzewam, ze podatnicy (wszyscy)
oprocz japonii zostala rowniez wycofana z kanady :)

# qvertz

14.11.2019 15:31

"Chociaż całkowite wyeliminowanie ryzyka zakażenia wirusem HPV jest niemożliwe, można je w pewien sposób ograniczyć. Najważniejszą zasadą pozostaje unikanie przypadkowych kontaktów seksualnych, szczególnie bez zabezpieczenia. Oczywiście stosowanie prezerwatyw w pewien sposób ogranicza ryzyko zakażenia wirusem HPV, jednak (o czym należy pamiętać) nie daje stuprocentowej ochrony. Dlatego bardzo ważne jest edukowanie seksualne młodzieży oraz namawianie do unikania zbyt wczesnej inicjacji.
W profilaktyce istotny jest również zdrowe odżywianie (dieta zawierająca dużą ilość witamin, szczególnie witaminy A) oraz unikanie palenia tytoniu. Ponadto należy pamiętać o regularnych badaniach kolposkopowych i cytologicznych.
Oprócz tego istnieją szczepienia przeciwko niektórym typom wirusa HPV, chociaż ich skuteczność jest jeszcze niepewna, dlatego nie można stosować ich zamiast wyżej wymienionych metod profilaktycznych."

# wiki wika

29.11.2019 16:39

I bardzo dobrze, ja uważam, że powinno się szczepić najmłodszych i chronić ich przed konsekwencjami jakie niesie ze sobą wirus hpv. Mnie coś takiego nie dotyczyło, może też do końca nie uważam w swoim życiu no w każdym razie jestem zarażona tym wirusem. Nie żyjemy w średniowieczu, także obecnie walczę z nim i jego zmianami dzięki stosowaniu żelu papilocare

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Lato 2025
Lato 2025

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni