REKLAMA

Forum › Warszawa

REKLAMA

# szczepionka

14.11.2019 12:10

nie ma bezplatnych szczepionek bo ktos za nie i tak zaplaci a w tym przypadku podejrzewam, ze podatnicy (wszyscy)
oprocz japonii zostala rowniez wycofana z kanady :)

# qvertz

14.11.2019 15:31

"Chociaż całkowite wyeliminowanie ryzyka zakażenia wirusem HPV jest niemożliwe, można je w pewien sposób ograniczyć. Najważniejszą zasadą pozostaje unikanie przypadkowych kontaktów seksualnych, szczególnie bez zabezpieczenia. Oczywiście stosowanie prezerwatyw w pewien sposób ogranicza ryzyko zakażenia wirusem HPV, jednak (o czym należy pamiętać) nie daje stuprocentowej ochrony. Dlatego bardzo ważne jest edukowanie seksualne młodzieży oraz namawianie do unikania zbyt wczesnej inicjacji.
W profilaktyce istotny jest również zdrowe odżywianie (dieta zawierająca dużą ilość witamin, szczególnie witaminy A) oraz unikanie palenia tytoniu. Ponadto należy pamiętać o regularnych badaniach kolposkopowych i cytologicznych.
Oprócz tego istnieją szczepienia przeciwko niektórym typom wirusa HPV, chociaż ich skuteczność jest jeszcze niepewna, dlatego nie można stosować ich zamiast wyżej wymienionych metod profilaktycznych."

# wiki wika

29.11.2019 16:39

I bardzo dobrze, ja uważam, że powinno się szczepić najmłodszych i chronić ich przed konsekwencjami jakie niesie ze sobą wirus hpv. Mnie coś takiego nie dotyczyło, może też do końca nie uważam w swoim życiu no w każdym razie jestem zarażona tym wirusem. Nie żyjemy w średniowieczu, także obecnie walczę z nim i jego zmianami dzięki stosowaniu żelu papilocare

REKLAMA

Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024