REKLAMA

Puls Warszawy

wypoczynek

 

W przyszłym roku wejście do zoo bezpłatne?

  23 lutego 2023

W przyszłym roku wejście do zoo bezpłatne?
źródło: Warszawskie ZOO

Jeden z projektów budżetu obywatelskiego zakłada, aby wejściówki do warszawskiego ogrodu zoologicznego w przyszłym roku były w weekendy bezpłatne.

REKLAMA

Dwójka bielańskich radnych zaproponowała w ramach budżetu obywatelskiego projekt bezpłatnych wejść do zoo. Obecnie jest on oceniany pod kątem formalno-prawnym przez urzędników, jednak raczej nic nie stanie na przeszkodzie, aby o jego dalszym losie mogli zadecydować mieszkańcy podczas czerwcowego głosowania.

Bezpłatne bilety do zoo

Jeśli i oni dadzą mandat zaufania w postaci oddanego głosu, projekt za 300 tys. W Warszawie urodził się koń Przewalskiego W Warszawie urodził się koń Przewalskiego
Koń Przewalskiego przyszedł na świat w warszawskim zoo. Miejski Ogród Zoologiczny im. Antoniny i Jana Żabińskich pochwalił się sukcesem w programie reintrodukcji zagrożonego gatunku do dawnych siedzib w Azji Środkowej.
zł będzie realizowany już w przyszłym roku. Co konkretnie zakłada?

- Projekt przewiduje bezpłatne wejście do zoo w każdy weekend (sobota i niedziela) kwietnia i września 2023 roku dla osób mieszkających w Warszawie. W ramach jego realizacji powstanie pula 10 tys. darmowych biletów: 5 tys. w kwietniu oraz 5 tys. we wrześniu - wyjaśniają Piotr Walas i Ewa Turek.

Zapraszamy na zakupy

Budżet obywatelski w Warszawie

Po bezpłatne wejściówki zgłosić się będzie mógł każdy, kto mieszka w Warszawie. Jedna osoba będzie mogła zarezerwować i otrzymać maksymalnie cztery wejściówki na dany weekend.

W ubiegłym roku dwójka bielańskich radnych zgłosiła identyczny projekt. Został dopuszczony do głosowania, w którym jednak nie zdobył odpowiednio dużego poparcia.

(db)

.
 

Komentarze (1)

# Tęczowy Pride Juzwa

23.02.2023 20:10

A mnie się wydawało, że wejście od Wiejskiej zawsze było bezpłatne
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA