REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 1refleks chlodnictwo 2024-11-21 2refleks chlodnictwo 2024-11-21 0
Bielany

drogi »

 

Będzie bezpieczniej na Conrada?

  14 marca 2016

alt='Będzie bezpieczniej na Conrada?'
źródło: zdm.waw.pl

Na skrzyżowaniu Bogusławskiego i Conrada trwają prace drogowe. Czy po zmianach będzie tu bezpieczniej?

REKLAMA

bck kino plenerowe 03 2bck kino plenerowe 03 0
Conrada jest jedną z najniebezpieczniejszych ulic Bielan - w ubiegłym roku doszło tu do kilkukrotnego potrącenia pieszych. Nic dziwnego, że mieszkańcy okolicy domagali się zmian na tej ulicy. Jedna z nich właśnie postępuje: Zarząd Dróg Miejskich wytycza nowe przejście dla pieszych na skrzyżowaniu tej ulicy z Bogusławskiego. Strażacy mają dość. Chcą opuścić Młociny Strażacy mają dość. Chcą opuścić Młociny Remiza przy Zgrupowania AK Kampinos już dawno przestała spełniać jakiekolwiek standardy. Straż pożarna szuka dla jednostki nowego miejsca.

Na wschodniej nitce Conrada powstanie lewoskręt w Bogusławskiego oraz azyl rozdzielający jezdnie. Jezdnia zachodnia w obrębie skrzyżowania zostanie zawężona do jednego pasa ruchu - dziś zwężenie zaczyna się dopiero za skrzyżowaniem. Dzięki temu uda się poszerzyć azyl dla pieszych i skrócić samo przejście, co poprawia bezpieczeństwo pieszych. Dzięki temu nie będzie konieczności budowy sygnalizacji świetlnej.

Prace budowlane realizuje ZRiKD. Powinny się zakończyć w najbliższych tygodniach.

(wt)

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

autoreklama tustolica 2autoreklama tustolica 0

Komentarze (4)

# Księżycowy

14.03.2016 20:31

Niepotrzebne wyrzucanie pieniędzy !!! Zjazd na prawą nitkę w kierunku Powstańców przebiega bezpośrednio na pasach. I to ma być bezpiecznie ? Na pewno nie dla przechodniów ....

# chomik

14.03.2016 23:51

Bardzo dobry pomysł.
Przydałoby się jeszcze doświetlenie przejścia przy Nerudy. Przy pętli udało się już to zrobić i widoczność znacznie się poprawiła.

# Księżycowy

15.03.2016 22:24

Jak najbardziej doświetlenie byłoby bardziej potrzebne i wskazane.

REKLAMA

Tech Research Studies 2Tech Research Studies 0

# Guru

16.03.2016 21:23

Poprawa bezpieczeństwa szczególnie pieszych jest w naszym szeroko pojętym interesie.
A w tym przypadku chodzi raczej tylko o wygodę kierowców skręcających w Bogusławskiego.
Sam azyl nie wystarczy, tym bardziej, że właśnie skręcający w lewo zasłania pieszego.
Doświetlenie jest więc konieczne a nawet dodatkowe światło pomarańczowe pulsujące byłoby na miejscu.
Przykład mamy w niedalekich Laskach.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

bck klub przygód 2026 3bck klub przygód 2026 0
Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

bck akademia malucha 1bck akademia malucha 2bck akademia malucha 0

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

biedronka 050 2biedronka 050 0

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 2smaki zycia 2024-09-03 0

REKLAMA

bck kino plenerowe 02 3bck kino plenerowe 02 0

REKLAMA

norblin 02 1norblin 02 2norblin 02 0

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

cmp moje zdrowie 3cmp moje zdrowie 0

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA