Będzie bezpieczniej na Conrada?
14 marca 2016
Na skrzyżowaniu Bogusławskiego i Conrada trwają prace drogowe. Czy po zmianach będzie tu bezpieczniej?
Strażacy mają dość. Chcą opuścić Młociny
Remiza przy Zgrupowania AK Kampinos już dawno przestała spełniać jakiekolwiek standardy. Straż pożarna szuka dla jednostki nowego miejsca.
Na wschodniej nitce Conrada powstanie lewoskręt w Bogusławskiego oraz azyl rozdzielający jezdnie. Jezdnia zachodnia w obrębie skrzyżowania zostanie zawężona do jednego pasa ruchu - dziś zwężenie zaczyna się dopiero za skrzyżowaniem. Dzięki temu uda się poszerzyć azyl dla pieszych i skrócić samo przejście, co poprawia bezpieczeństwo pieszych. Dzięki temu nie będzie konieczności budowy sygnalizacji świetlnej.
Prace budowlane realizuje ZRiKD. Powinny się zakończyć w najbliższych tygodniach.
(wt)
.















































