REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wola

drogi

 

Asfaltowa ofensywa na Woli. Osiem ulic z nową nawierzchnią

  18 listopada 2022

Asfaltowa ofensywa na Woli. Osiem ulic z nową nawierzchnią
Ulica Mszczonowska wymaga pilnej interwencji drogowców, fot. Dzielnica Wola

Najpilniejsze remonty wolskich ulic zostaną wykonane za pieniądze z budżetu wojewódzkiego. 3,6 mln zł zostanie przeznaczone na osiem inwestycji. Wymiana nawierzchni na trzech pierwszych ulicach będzie prowadzona jeszcze w tym roku.

REKLAMA

- Znalezienie pieniędzy na remont ulic nie jest łatwe. Jest wręcz karkołomne - twierdzi burmistrz Krzysztof Strzałkowski, który przyzwyczaił już nas do narzekania na politykę obecnego rządu. Wylicza: inflację na poziomie ponad 16 procent, postępującą z dnia na dzień drożyznę, gigantyczne podwyżki cen energii oraz znacznie obniżone dochody samorządów na skutek zmian podatkowych.

REKLAMA

W Warszawie brakuje pieniędzy?

To wszystko sprawia, że - choć w liczbach bezwzględnych sytuacja samorządów nie jest najgorsza - to jednak coraz mniej mogą one zrobić za pieniądze, którymi dysponują.

Burmistrz nie wspomina przy tym o gigantycznych i kontrowersyjnych wydatkach stołecznego samorządu na Muzeum Sztuki Nowoczesnej, "wypasioną" siedzibę Teatru Rozmaitości, kładkę pieszo-rowerową przez Wisłę, odbetonowanie stawu na Polu Mokotowskim czy choćby budowę wiaduktu nad nieczynną od lat bocznicą kolejową na Białołęce. Dodatkowy zastrzyk gotówki Wola otrzymała z samorządu wojewódzkiego.

- To 3,6 mln zł na frezowanie, czyli szybkie wymiany nawierzchni na ośmiu wolskich ulicach. Trzy z nich uda się przeprowadzić jeszcze w tym roku, a pięć zostanie wykonanych w przyszłym - informuje Krzysztof Strzałkowski.

REKLAMA

Planują remonty na Woli

Nową nawierzchnię jezdni i pobocza zyska bardzo zniszczona ulica Mszczonowska na odcinku od Gniewkowskiej do wysokości torów. Podobnie będzie na Sowińskiego od numeru 16 do ul. Grodziskiej. Nowa nawierzchnia powstanie również na ul. Grodziskiej od Sowińskiego do numeru 10.

W przyszłym roku drogowcy mają rozpocząć remont ulicy Gibalskiego na odcinku od ul. Żytniej do Mireckiego. Tam zakres będzie najszerszy, bo nastąpi wymiana nawierzchni jezdni i chodników, wymiana oświetlenia ulicznego oraz rekultywacja terenów zielonych. Tak zwane frezowanki, czyli wymiana nawierzchni jezdni, wykonane zostaną na ul. Przyokopowej, na odcinku od Grzybowskiej do wjazdu na parking Proximo, na ul. Zegadłowicza (od Kasprzaka do Szarych Szeregów), na Brożka (od Księcia Janusza do Koszyckiej i od Ciołka do Deotymy), a także na ul. Astronomów (od Księcia Janusza do Ciołka).

(jr)

.
 

Komentarze (3)

# Luk

18.11.2022 19:53

A co z Ordona???

# facio aligacio

19.11.2022 11:51

sytuacja jest tragiczna, nie ma nawet pieniędzy na nadzór nad prowadzonymi inwestycjami. jedyne co można to rozgrzebać. dobrze że zima idzie, może robotnicy dla rozgrzewki coś zrobią. na rozgrzebanej wolskiej rosną już metrowe chwasty, od miesięcy nic się nie dzieje.

# Marian

19.11.2022 16:40

Biorąc pod uwagę że nowe nawierzchnie od razu dostaną garby Tempo 10 to cała budowa nie ma sensu. Teraz jedzie się 10km/h i po remoncie też

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA