Okradła harcerzy na Cmentarzu Powązkowskim. Zbierali na wakacje
3 listopada 2023
We Wszystkich Świętych żoliborscy policjanci na terenie Cmentarza Powązkowskiego zatrzymali Rumunkę, która chwilę wcześniej zabrała pieniądze z kasetki należącej do harcerzy.
W dniu Wszystkich Świętych, około południa, do policjantów pełniących służbę pod Cmentarzem Powązkowskim podbiegli harcerze, którzy poinformowali mundurowych, że z kasetki, w której trzymali pieniądze, nieznana kobieta wyciągnęła około 1500 złotych.
Okradła harcerzy na Cmentarzu Powązkowskim
- Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że do stoiska podeszła kobieta, aby kupić trzy znicze o wartości 12 złotych. Dała harcerzom 200 złotych, który włożyli do kasetki i zaczęli wydawać resztę.
Mural antyprzemocowy na Woli ma dodawać odwagi
Kilka dni temu odsłonięto mural mający dodawać odwagi mieszkańcom Woli, doświadczającym lub będącymi świadkami przemocy domowej.
Wówczas kobieta stwierdziła, że jednak zapłaci mniejszym nominałem i sama sięgnęła do kasetki, aby odebrać sobie banknot dwustuzłotowy. Wyciągając swój banknot, zabrała również inne. Na szczęście zareagowało małżeństwo, które znajdowało się nieopodal, więc część pieniędzy udało się odzyskać - relacjonuje podinspektor Elwira Kozłowska. Harcerze w tym czasie powiadomili policję.
Złodziejka złapana przez policjantów z Żoliborza
Pieniądze ze sprzedaży zniczy harcerze chcieli przeznaczyć na opłacenie obozu letniego. Funkcjonariusze z Żoliborza na podstawie rysopisu podanego przez świadków zdarzenia, bardzo szybko zauważyli kobietę odpowiadającą rysopisowi i zatrzymali ją. Obywatelka Rumunii została osadzona w policyjnym areszcie. Grozi jej do pięciu lat pozbawienia wolności.
JR
.








































