REKLAMA

Puls Warszawy

samorząd »

 

300 milionów na walkę ze smogiem. Na start nowy... urząd

  18 lutego 2019

alt='300 milionów na walkę ze smogiem. Na start nowy... urząd'
źródło: materiały prasowe, fot. Rafał Motyl

Biura Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej - tak nazywa się nowa komórka warszawskiego ratusza.

REKLAMA

W ostatnich tygodniach otrzymywaliśmy z kilku dzielnic sygnały, że "duży ratusz" zamroził etaty, uniemożliwiając zwiększenie zatrudnienia w tych wydziałach, w których lokalne ratusze najbardziej potrzebują rąk do pracy (brakuje m.in. urzędników do wydawania decyzji o przekształceniu użytkowania wieczystego we własność). Drony kontra smog. Jak sobie radzą? Drony kontra smog. Jak sobie radzą?
Ratusz i straż miejska chwalą się nowoczesnym sprzętem, mającym pomóc w karaniu osób zatruwających powietrze. Nie chwalą się jednak wynikami.
Wszystko wskazuje na to, że chodziło o zabezpieczenie stanowisk dla nowego biura, które ma zająć się ochroną powietrza, chociaż oficjalnie ratusz utrzymuje, że zostanie ono obsadzone dzięki ruchom kadrowym.

- W ciągu najbliższych czterech lat Warszawa przeznaczy 300 mln zł na walkę ze smogiem - przypomina Justyna Glusman, która zdobyła 2,32% w wyborach na prezydenta miasta, po czym otrzymała od swojego kontrkandydata stanowisko dyrektorki-koordynatorki d/s zrównoważonego rozwoju i zieleni. - Nowa jednostka ułatwi koordynację działań, które przyczynią się do lepszej jakości powietrza w stolicy. Mieszkańcy otrzymają od nas pomoc finansową przy wymianie pieca, a także wsparcie podczas ubiegania się o miejskie dotacje.

Rusza BOPiPK

Jak wyjaśnia ratusz, dotychczas zadania w zakresie ochrony powietrza i zmian klimatu były podzielone pomiędzy cztery miejskie jednostki. BOPiPK zajmie się m.in. aktualizacją danych o starych piecach, dopłatami za wymianę systemu ogrzewania i edukacją warszawiaków w dziedzinie zanieczyszczeń powietrza.

- Zespół utworzą pracownicy z różnych jednostek miasta, którzy do tej pory zajmowali się jakością powietrza, zarówno w kontekście zmian klimatycznych, jak i występowaniem pyłów m.in. PM2,5 i PM10 - mówi dyrektorka-koordynatorka Glusman. - Pełna inwentaryzacja indywidualnych źródeł ciepła, podłączenie budynków do sieci ciepłowniczej lub gazowej oraz nadzór wszystkich innych działań na rzecz czystszego powietrza to wyzwania, które będę osobiście nadzorować. Robimy kolejny ważny krok dla ochrony środowiska w Warszawie.

(dg)

.
 

REKLAMA

Komentarze (1)

# Marian

19.02.2019 20:25

Pierwsze miliony Czaskoski przeznaczył na budowanie tysięcy spowalniaczy w całej Warszawie żeby więcej spalin i pyłu z okładzin generować. Ma chłop łeb do walki ze smogiem.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy