Po zakończeniu budowy ulicy Wiernej Zarząd Transportu Miejskiego planuje wprowadzić zmiany w kursowaniu linii 170.
REKLAMA
Proponowana zmiana to skierowanie linii 170 od ulicy Księcia Ziemowita do Swojskiej, następnie Wierną do pętli przy PKP Zacisze Wilno. W rezultacie trasa miałaby przebieg: Rondo Starzyńskiego - Księcia Ziemowita - Swojska - Wierna - PKP Zacisze Wilno, z kolei w kursach obsługujących osiedle Elsnerów w obu kierunkach: Rondo Starzyńskiego - obecna trasa - Księcia Ziemowita - Swojska - Wierna - zawrotka bez dodatkowego postoju na pętli PKP Zacisze Wilno - Wierna - Swojska -Bardowskiego - Elsnerów.
Zarząd Transportu Miejskiego czeka na opinie dotyczące zmian. Swoje uwagi można kierować do 10 października do urzędu dzielnicy Targówek na adres urzad@targowek.waw.pl lub osobiście - wniosek można pozostawić w Informacji na parterze budynku urzędu przy ulicy Kondratowicza 20.
Ja też nie rozumiem, po co autobus, po puszczeniu go Wierną, miałby jeździć na Elsnerów. Tam już nikt nie mieszka, a domki przy Jesiotrowej będą obsługiwane przez przystanek u wylotu Wiernej. Z własnego doświadczenia wiem, że na pętlę bardzo rzadko ktokolwiek jeździł, a jeśli już, to był to na ogół jakiś bezdomny.
Moim zdaniem szczerze mówiąc ZTM powinien linię 170 wycofać z Ronda Starzyńskiego i przywrócić ją przez most Śląsko Dąbrowski, Solidarności, al.Jana Pawła II, Powązkowską do Cmentarza Wojskowego. Pozdrawiam.