Znikają ostatnie resztki pawilonu Ele
23 stycznia 2015
To ostatnie chwile "czarnego pawilonu" na Bródnie.
Most Krasińskiego wraca do łask. W wersji bez samochodów?
Na opublikowanych przez warszawski ratusz planach przedstawiających układ transportu szynowego w 2050 roku znalazł się tramwaj na moście Krasińskiego, którego budowa została zaniechana w 2016 roku. Nowa linia połączyłaby wschodnią Białołękę i Bródno ze stacją metra Plac Wilsona na Żoliborzu.
Teraz idą zmiany. Działkę kupił deweloper, firma Unidevelopment, która postawi osiedle Gama. Od strony ulicy Kondratowicza będzie miało dwa siedmiopiętrowe skrzydła. Wewnątrz podwórka staną trzypiętrowe oficyny. Parter i pierwsze piętro zostaną przeznaczone na działalność handlową. To dobry znak dla Kondratowicza, która dzięki nowej zabudowie stanie się zdecydowanie bardziej wielkomiejska i być może zerwie z wizerunkiem ścieku komunikacyjnego poprzetykanego bazarkami, gierkowskimi blokami i budami handlowymi.
(PB)
.








































