Zgłoś w urzędzie
18 lutego 2005
- Nie wiem, gdzie mam zgłosić awarię oświetlenia ulicznego. Niedaleko mojego domu wysiadło kilka lamp i pewnie trzeba w nich coś wymienić, żeby znowu zaczęły działać. Czy powinnam gdzieś napisać? - zastanawia się Czytelniczka "Echa".
"Niepełnosprawna poczta". Co się dzieje z przesyłkami na Białołęce?
Ludzie listy piszą, a listonosze ich... nie doręczają. - Podobno nie ma komu pracować - mówi jedna z mieszkanek wschodniej Białołęki.
Bezpośredni numer dostępny dla wszystkich mieszkańców to: 51-03-330. Należy jednak pamiętać o jednej istotnej sprawie. Pracownicy wydziału infrastruktury zlecą sprawdzenie wskazanych latarni i wykonanie napraw, jeżeli latarnie te znajdują się na drogach lokalnych, a więc podlegających tym samym władzy samorządowej.
Na terenie dzielnicy mamy jeszcze natomiast drogi ponadlokalne, w tym krajowe. Wówczas zgłoszenia należałoby dokonać w Zarządzie Dróg Miejskich. Czasem przeciętnemu śmiertelnikowi trudno ustalić od ręki, czy dana ulica podlega pod dzielnicę czy też inną instancję. Jeżeli więc po wykonaniu telefonu okaże się, że zgłaszamy w urzędzie dzielnicy awarię oświetlenia na drodze innej niż miejska, to powinniśmy poprosić pracownika wydziału infrastruktury, by przekazał dalej nasze zgłoszenie do właściwego zarządcy. Miejmy nadzieję, że nie pozostaniemy bez pomocy urzędu w takiej sytuacji.
gc
.










































