REKLAMA

Wola

bezpieczeństwo »

 

Zastawiona, ale w miarę bezpieczna

  3 kwietnia 2009

Według doniesień straży miejskiej i policji Wola jest stosunkowo bezpiecznym miejscem w Warszawie.

REKLAMA

Tymczasem tylko w tym roku "Echo" donosiło o trzech morderstwach oraz wymu-szeniu haraczy. Praktycznie w każdym wydaniu piszemy o dilerach, pijanych rodzi-cach i rozbojach. Policja uważa jednak, że największym problemem Woli są kra-dzieże: kieszonkowe i sklepowe oraz niszczenie mienia np. przystanków autobuso-wych. - Bardzo pomocny w naszej pracy i w wykrywaniu tego rodzaju przestępstw jest monitoring - mówi Ewelina Grajcar z zespołu prasowego policji na Woli. Do przestępstw dochodzi głównie w rejonach ulic Górczewskiej, Wolskiej, Okopowej, Obozowej i w al. Solidarności. - Tam jest największe skupisko sklepów, barów i re-stauracji - tłumaczy Grajcar. Jak radzą policjanci, na Woli powinny mieć się na baczności osoby noszące dużą ilość gotówki w portfelu.

Strażnicy bardziej wylewni

Strażnicy narzekają na problemy z parkowaniem. - Sprawa nieprawidłowego par-kowania pojazdów dotyczy zarówno zatłoczonych wąskich uliczek, jak i podwórek, gdzie wielu przyjezdnych ucieka od uiszczania opłaty w strefach płatnego parkowa-nia. Staje się to poważnym problemem, szczególnie że nadal przybywa budynków o charakterze biurowym, usługowym i handlowym - mówi Henryk Kulka, naczelnik IV oddziału terenowego straży miejskiej. Nagminnie zastawione są ulice: Wronia, Pańska, Łucka, Miedziana, Grzybowska, Chłodna, Ciepła, Ogrodowa, Żytnia, Lesz-no, Młynarska, Radziwie i Banderii. - Występujemy do zarządców dróg i terenów z propozycjami przystosowania miejsc pod parkingi lub zabezpieczenia terenów zielonych przed niszczeniem ich kołami. Mandaty się nie sprawdzają, ze względu na dużą rotację samochodów - dodaje strażnik.

Kolejny problem według straży to zakłócanie spokoju i porządku publicznego - głównie przez osoby pod wpływem alkoholu. Tereny najbardziej zagrożone to: al. Solidarności 82A, 86, 88, ul. Złota 70A, Chmielna 106A, Okocimska 3, Ożarowska, Obozowa, Ciołka, Sołtyka, Płocka i Ludwiki. - Mieszczą się tam osiedlowe sklepy z alkoholami, kluby oraz małe salony gier. Stale pilnujemy te rejony. Brak alterna-tywnych propozycji spędzania wolnego czasu dla młodzieży powoduje, że w osied-lach na Kole i Ulrychowie zbierają się młodzi, którzy zakłócają spokój mieszkań-com. Próbujemy przeciwdziałać temu w ramach akcji "Blokers" - mówi Henryk Kul-ka.

Duży problem stanowią także śmieci wielkogabarytowe - głównie na terenie osiedli komunalnych.

Straż miejska interweniuje także w sprawie nielegalnego handlu ulicznego oraz w przypadkach związanych z nieprzestrzeganiem przez właścicieli psów obowiązku sprzątania po swoich pupilach. - Osobnym zjawiskiem łączącym całe spektrum problemów są sprawy związane z funkcjonowaniem na terenie Woli dwóch dużych bazarów: na Kole i na stadionie KS Olimpia. Wspólnym wysiłkiem straży i policji udało się ograniczyć w tych miejscach nieprawidłowe parkowanie, zakłócanie po-rządku, spożywanie alkoholu i zajmowanie części drogi bez zezwolenia pod handel okrężny - podkreśla Kulka.

W ubiegłym roku straż miejska podjęła na terenie Woli ponad 21 tysięcy inter-wencji.

Agnieszka Pająk-Czech

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024