REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

budżet obywatelski

 

Strefa relaksu na Jelonkach? Pomysł wraca jak bumerang

  10 lutego 2023

Strefa relaksu na Jelonkach? Pomysł wraca jak bumerang
wizualizacja przyszkolnego patio, źródło: bo.um.warszawa.pl

W ubiegłym roku nie udało się, więc może w tym? Strefa sportu i relaksu na terenie Szkoły Podstawowej nr 350 przy Irzykowskiego to jedna z propozycji do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego dla mieszkańców Bemowa.

REKLAMA

W pobliżu sali gimnastycznej lub nowego budynku szkoły mieszkańcy zaplanowali strefę relaksu i sportu. Budowa miałaby kosztować 270 tys. zł. Sportowe pomysły dla podstawówki na Górcach Sportowe pomysły dla podstawówki na Górcach
Dzieci uczęszczające do podstawówki przy Górczewskiej 201 i nauczyciele wychowania fizycznego od lat borykają się z brakiem odpowiedniej infrastruktury sportowej. Jest szansa, by im pomóc.

Strefa relaksu w Warszawie

- Szkoła przy Irzykowskiego jest jednym z centralnych punktów w tej części Jelonek. Projekt jest korzystny dla każdego, ale liczymy, że spodoba się przede wszystkim uczniom, którzy chętnie poruszaliby się po długim siedzeniu w szkolnej ławce, a ci, którzy chcą odpocząć mieliby szansę na integrowanie się - przekonuje Katarzyna Gonciarz.

W ramach wspomnianej kwoty miałaby powstać altanka (ok. 6x4 m), a w niej ławki na drewnianym podłożu. Ponadto: krzewy i kwiaty, domek dla owadów oraz poidełko dla ptaków, tablice pokazujące np. przekrój drzewa, zwyczaje owadów i informacje o ciele człowieka podczas stresu i relaksu, co zapewnić ma dodatkowy walor edukacyjny tego miejsca. Autorzy projektu nie zapomnieli też o koszu na śmieci z daszkiem, dwóch wieszakach na plecaki i kurtki (każdy na minimum 25 sztuk, jeden koło altanki, drugi koło placu dla klas I-III) i tablicach edukacyjnych w alfabecie Braille'a.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Gry i zabawy dla uczniów

Projekt przewiduje także zagospodarowanie niewielkiego pasa zieleni przylegającego do istniejącego placu dla najmłodszych klas. Autorzy proponują tor przeszkód i sprawnościowy (stópki, grzybki) oraz rowerek do ćwiczenia i ławkę. Od strony bramy można by stworzyć kreatywną drogę do szkoły, czyli namalować na asfalcie gry.

- Patio będzie pełniło funkcję zielonej sali lekcyjnej. Dzięki odpowiedniemu ustawieniu ławek typu "arena" będzie możliwe organizowanie w tym miejscu zajęć, np. lekcji wychowawczych, spotkań wewnętrznych, np. zarządu samorządu uczniowskiego. Uporządkowanie terenu niewątpliwie zachęci też uczniów i lokalną społeczność do częstszego przebywania na świeżym powietrzu i umożliwi odpoczynek między zajęciami w sprzyjających warunkach. Strefa może stać się również miejscem spotkań rodziców z wychowawcami. Zaś dodatkowa strefa sportu uatrakcyjni ruch na świeżym powietrzu uczniom i okolicznym mieszkańcom - deklaruje autorka projektu.

Ponieważ projekt już był zatwierdzany w ubiegłym roku przez urzędników, również i w tym roku nie powinno być problemów z dopuszczeniem go do głosowania w budżecie obywatelskim dla Bemowa. Jeśli głosowanie zakończy się sukcesem, realizacja pomysłów powinna nastąpić już w przyszłym roku.

(jr)

.
 

Komentarze (1)

# nnn

10.02.2023 10:47

Strefa relaksu? Chyba ktoś ma palety w magazynie.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA