REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Targówek

budżet obywatelski

 

Zacisze: skateparku i hali pneumatycznej na Blokowej nie będzie

  2 czerwca 2022

Zacisze: skateparku i hali pneumatycznej na Blokowej nie będzie
źródło: bo.um.warszawa.pl

Urzędnicy w ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego nie dopuścili do głosowania pomysłu skateparku w obiektach sportowych przy Blokowej. Powód? OSiR woli mieć tam boisko.

REKLAMA

Projekt zakładał wybudowanie skateparku o nawierzchni betonowej na terenie OSiR Targówek przy Blokowej 3. Miał być dostępny dla wszystkich mieszkańców 24 godziny na dobę i bezpieczny do użytkowania. - Mieszkańcy w swojej dzielnicy nie mają aktualnie takiego miejsca w tym rejonie, gdzie mogliby rozwijać swoje zainteresowania związane z jeżdżeniem na desce - argumentuje wydanie 800 tys.

zł Norbert Zieliński.

REKLAMA

Dwa w jednym

Autor projektu zgłosił także konkurencyjną propozycję dla tego samego miejsca. Drugi projekt, to "dwa w jednym", czyli dwie propozycje dla mieszkańców z różnych części dzielnicy, łącznie za blisko milion. Oprócz niedużego boiska za 900 tys. zł przy Blokowej, zaproponowano też budowę placu do gry w bule przy Kołowej 18 za 90 tys. zł. Czy to konieczne? Pewnie nie, jednak zwiększa szanse w głosowaniu.

- Moim zdaniem ten sprytny zabieg ma spowodować zwiększenie szansy dla budowy boiska przy Blokowej, o którą poprzez budżet obywatelski dwukrotnie już się staraliśmy. Bezskutecznie zresztą. Teraz projekt jest propozycją zarówno dla mieszkańców Zacisza, jak i Targówka Mieszkaniowego. Jedni dostaną boisko, a drudzy boisko do gry w bule. Dzięki temu więcej mieszkańców zagłosuje na ten projekt - ocenia dyrektor OSiR Jacek Pużuk dodając, że na skatepark nie ma miejsca przy Blokowej. Jest jednak szansa na halę pneumatyczną, gdyby udało się w końcu wybudować boisko.

REKLAMA

Balonu sportowego nie będzie

Z uwagi na przepisy budowlane mówiące o zachowaniu minimalnej odległości 20 metrów od hali pneumatycznej do najbliższych zabudowań, urzędnicy odrzucili inny pomysł Norberta Zielińskiego. Projekt za 900 tys. zł zakładał zakup i montaż całorocznej hali pneumatycznej na boisku przy Szkole Podstawowej nr 84 przy Radzymińskiej 227. To bezpośrednie sąsiedztwo obiektów sportowych OSiR-u przy Blokowej. Dyrektor zapowiedział, iż taką halę można postawić nad nowo powstałym boiskiem i w przyszłości za sprawą porozumienia z dyrekcją szkoły dzieci mogłyby po sąsiedzku korzystać z tego obiektu.

- Potrzebujemy tego boiska. Proszę mi wierzyć, obłożenie w tego typu obiektach jest ogromne. Niemniej przyszkolne boisko faktycznie jest w bardzo bliskiej odległości od zabudowań domków jednorodzinnych. Jestem w stanie wyjść naprzeciw oczekiwaniom szkoły, gdyby udało się wybudować na naszym terenie boisko, a następnie pokryć je halą - wstępnie deklaruje Jacek Pużuk.

(db)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA