REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

środowisko

 

Wyrzuć starą wersalkę

  7 grudnia 2002

Bielański urząd od dłuższego czasu organizuje zbiórki odpadów wielkogabarytowych. W grudniu, styczniu i lutym w 23 punktach dzielnicy zostaną ustawione specjalne kontenery, do których będzie można składać stary sprzęt gospodarstwa domowego, telewizory, szafy czy wersalki.

REKLAMA

Kontenery będą stały po dwa dni w ściśle wyznaczonych punktach w każdym ze wspomnianych miesięcy, zazwyczaj u zbiegu ulic. Działania samorządowców z całą pewnością wpływają pozytywnie na stan czystości dzielnicy. Na pewno mniej tego rodzaju śmieci będziemy znajdować na terenach leśnych, których na Bielanach nie brakuje. Pozbycie się śmieci gabarytowych często wiąże się z kosztami transportu na wysypisko. Fakt ten skłania niektóre osoby do wyrzucania zużytego sprzętu lub mebli gdzie popadnie, byle tylko wymigać się od opłat.

Termin przeprowadzania najbliższej zbiórki jest bardzo dobry. W grudniu większość z nas robi wielkie przedświąteczne porządki. Będzie więc okazja pozbycia się urządzeń, które od dawna już należało wyrzucić. Przedtem jednak warto dokładnie zapoznać się z wykazem miejsc, w których pojawią się kontenery. Dzięki temu łatwo stwierdzimy, gdzie jest nam najbliżej. Ważne jest także by pamiętać o terminach, gdyż kontenery wystawiane są tylko na dwa ściśle określone dni. Na przykład przy ul. Dankowickiej 17 kontener pojawi się 12 i 13 grudnia. Na ul. Wóycickiego (odcinek ul. Pasterskiej i Jamki) śmieci będzie można wrzucać do kontenera tylko 19 i 20 grudnia, zaś u zbiegu ul. Muzealnej i Farysa możemy się spodziewać pojemnika dopiero 6 i 7 lutego przyszłego roku. Mieszkańcy tego rejonu powinni więc poszukać kontenera w innym miejscu. Dokładny wykaz miejsc i terminów, w których ustawione zostaną kontenery możemy znaleźć na stronie internetowej urzędu - www.bielany.waw.pl. Warto zajrzeć.

żak

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2022

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Helloprint Polska

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA