Wycinają drzewa w parku Wiecha. Dlaczego?
11 września 2015
Mieszkańcy Targówka są zaniepokojeni wycinką drzew na skwerze Wiecheckiego-Wiecha.
Zbudowali metro, a teraz planują okolicę. Więcej bloków na Targówku?
Sporo nowej zabudowy, piętrowe garaże zamiast parkingów, punkty usługowe w miejscu dawnych hydroforni - tak może wyglądać w przyszłości okolica stacji Trocka.
- Wyciętych zostało dziesięć drzew - potwierdza Rafał Lasota, rzecznik prasowy Targówka. Jak mówi, część była uschnięta i zagrażała bezpieczeństwu przechodniów. Część zaś miała jedynie około 20% żywotności i te również zostały usunięte. - W zamian, w przyszłym roku nasz wydział ochrony środowiska dokona nasadzeń dziesięciu nowych drzew - obiecuje rzecznik.
Przemysław Burkiewicz
.







































