REKLAMA

Legionowo

Ciekawostki wyborcze

 

Gajewska pobiła Grabca. Zaskakujący wynik Trzaskowskiego

  17 października 2023

alt='Gajewska pobiła Grabca. Zaskakujący wynik Trzaskowskiego'
źródło: Facebook/Kinga Gajewska

W wianuszku okołowarszawskim Koalicja Obywatelska o zaledwie 3,5 punktów procentowych wygrała z PiS. Co ciekawe Kinga Gajewska bije na głowę swojego partyjnego kolegę i rzecznika PO Jana Grabca. A kto był najlepszy w tym okręgu wyborczym?

REKLAMA

Najlepszy wynik w okręgu wyborczym nr 20, tzw. obwarzanku czy też wianuszku podwarszawskim zdobył wciąż urzędujący minister obrony narodowej i czołowy działacz PiS - Mariusz Błaszczak. Swoich nie tylko partyjnych, ale i pozostałych rywali dosłownie zdeklasował zdobywając uznanie ponad 127 tysięcy wyborców. Druga w zestawieniu, startująca z Koalicji Obywatelskiej Kinga Gajewska uzyskała 85 tysięcy głosów.

Błaszczak bezkonkurencyjny, Gajewska bije Grabca

Co ciekawe trzeci w zestawieniu jest kolega Gajewskiej z tego samego komitetu, rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec. Były wieloletni wiceprezydent Legionowa i starosta dostał ponad 71 tysięcy głosów, ale przegrał dwa osobiste pojedynki. Z Gajewską na własnej liście i pochodzącym jak on z Legionowa Błaszczakiem.

Czwarty w zestawieniu jest Paweł Zalewski z Trzeciej Drogi, uzyskał on ponad 35 tysięcy głosów. Dużym zaufaniem wyborców została też obdarzona Karina Bosak z Konfederacji, która pokonała na liście znanego i kontrowersyjnego Janusza Korwin-Mikkego. Polityk uzyskał blisko 10 tysięcy głosów, ale nie wejdzie do sejmu. Bardzo słabo wśród wyborców PiS-u został oceniony wicestarosta powiatu legionowskiego Konrad Michalski, uzyskując niespełna tysiąc głosów. Niewiele lepiej Stefan Traczyk, do niedawna nadleśniczy Nadleśnictwa Jabłonna i mocno związany z Celestynowem i powiatem legionowskim, który zdobył 2 tysiące głosów. Lider opozycji w legionowskiej radzie miasta i zarazem "etatowy" kandydat na prezydenta w tym mieście Bogdan Kiełbasiński startujący z Trzeciej Drogi zdobył zaufanie 2,9 tys. głosujących.

Kup bilet

Trzaskowski z... Serocka

Analizując wyniki zwycięskiej w okręgu podwarszawskim Koalicji Obywatelskiej łatwo dostrzec dość słaby wynik wyborczy radnej sejmiku województwa mazowieckiego i dyrektorki legionowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Anny Brzezińskiej. 8 tysięcy głosów przy dość dużej promocji swojego nazwiska w ostatnim czasie przy okazji wszelakich briefingów prasowych z udziałem marszałka, to zaskakująco słaby wynik. Dość sporym zaskoczeniem jest rewelacyjny wynik na liście Koalicji Obywatelskiej... Trzaskowskiego. Jednak nie Rafała - prezydenta Warszawy, a Wojciecha z Serocka. 78-letni, emerytowany nauczyciel, pedagog, działacz społeczny i członek Polskiego Związku Wędkarskiego, który od wielu lat jest sędzią na zawodach wędkarskich uzyskał poparcie 9,5 tysiąca głosujących i jest kolejnym dowodem na to, że zbieżność nazwisk ma w wyborach duże znaczenie.

DB

 

Komentarze (6)

# Bic

17.10.2023 16:54

Brawo dla Grabca i Gajewskiej w parlamenie potrzeba prawdziwych Polaków

# Mecha

17.10.2023 19:24

Gratulacje dla ciebie jd....

# Szot

17.10.2023 21:04

Czy to ten sam Pan który bodajże w Legionowie robił muppetminy gdy jakis jego burmistrz z PO poniżał kobiety w sposób tak ordynarny a on tylko robił głupie miny?! Brawo widać że to szczera para z tą gajefskom;)

# Pompowanie głosów

17.10.2023 22:08

Jak widać, prowokacja z megafonem okazała się przydatna.

# Sau

17.10.2023 22:27

Podobny do Misia Fazzi!? Fazzi nie był chyba zbyt bystry, lotny? Ech

# Bolek

18.10.2023 13:53

Janek to spoko gość. Jak trzeba to Panie na paradach równości i różowej wstążeczki zawsze chętnie po plecach poklepie. Jak trzeba z nich poszydzić, to też Romciowi przyklaszcze i z "niewinnych" żarcików pośmieje. A jak! Reaktywujcie stare dobre hasło: by żyło się lepiej! (oczywiście dla elyt, przecież nie plebsu)
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Boże Narodzenie 2023
Boże Narodzenie 2023

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024