Wielkie zwycięstwo szkoły na Podróżniczej
8 lipca 2015
Z budżetu partycypacyjnego dla środkowej Białołęki uda się zrealizować postulaty zgłoszone przez mieszkańców Choszczówki, Dąbrówki Szlacheckiej, Białołęki Dworskiej, Henrykowa i Szamocina. O wielkim sukcesie może mówić społeczność podstawówki nr 257. Dostanie lodowisko, remont poboczy obok placówki i poprawę dojścia przy Żywicznej. To doskonały przykład mobilizacji, o którą właśnie chodzi w budżecie partycypacyjnym.
Na realizację projektów w ramach budżetu partycypacyjnego środkowa Białołęka uzyskała milion złotych. Mieszkańcy osiedli po wschodniej stronie ulicy Modlińskiej będą mogli zrealizować swoje postulatu. "Białołęka - obszar nr 2", jak oficjalnie nazywa się nasz rejon, zamknie się w tej kwocie.
Polowanie na psy. "Podrzucili mięso nafaszerowane lekami"
Przypadki trucia psów są coraz częstsze. Słyszy się o nich we wszystkich właściwie dzielnicach, na Białołęce ostatnio coraz częściej...
Jako pierwszy, z wynikiem 593 głosów, uzyskał projekt "Bliżej siebie", którego celem jest budowa społeczeństwa obywatelskiego m.in. przez spotkania mieszkańców, prowadzenie warsztatów polegających np. na wspólnym przygotowywaniu pisanek na Wielkanoc. Projekt ten zyskał 593 zwolenników i będzie kosztował 53.500 zł. Następne w kolejce jest zapobieganie bezdomności zwierząt (589 osób) za 4500 złotych, a także uruchomienie lodowiska czy budowa parkingu dla samochodów przy stacji PKP Choszczówka.
Oto lista zwycięskich projektów:
(PB)
.






































