REKLAMA

Bemowo

inwestycje »

 

Węzeł rozjazdowy Bemowo-Ratusz do końca roku

  20 kwietnia 2012

alt='Węzeł rozjazdowy Bemowo-Ratusz do końca roku'

Mieszkańcy korzystający z przystanku Bemowo Ratusz 03, który powstał w ubiegłym roku, narzekają na brak wiaty. ZTM mówi - jak zwykle to samo - że nie ma pieniędzy, a poza tym okolicę od wakacji czeka komunikacyjna rewolucja.

REKLAMA

Zarząd Transportu Miejskiego przyznaje, że było kilka próśb w tej sprawie. - Niestety w tej chwili nie mamy pieniędzy, żeby zamontować wiatę w tej lokalizacji - tłumaczy Konrad Klimczak, rzecznik ZTM. Zamontowanie jednej wiaty to wydatek rzędu 20 tys. zł. Powstaje też pytanie, czy przystanek za kilka miesięcy nadal będzie w tym samym miejscu, skoro podczas wakacji ma rozpocząć się przebudowa linii tramwajowej?

- Na pewno na czas remontu przystanki nie zostaną zlikwidowane, jednak będą czasowo wyłączane, bo niektóre linie nie będą kursowały. Docelowo jednak wszystkie przystanki po remoncie będą usytuowane poza skrzyżowaniem, czyli inaczej niż obecnie - tłumaczy wiceburmistrz Krzysztof Zygrzak.

Wiata dopiero po przebudowie?

- W wakacje Tramwaje Warszawskie rozpoczną przebudowę w związku z przedłużeniem linii wzdłuż Powstańców Śląskich. Obok ratusza powstanie rozjazd z wydzielonymi torami do skrętów na wlotach zachodnim i południowym oraz peronami na wylotach z węzła. Już teraz widzimy z okien, że na tym terenie wycinane są drzewa, więc to wszystko wiąże się z przebudową - tłumaczy Zygrzak.

Rzecznik Tramwajów Warszawskich Michał Powałka przyznaje, że w tym miejscu przebudowa będzie, ale wiaty nie postawią.

Cztery nowe przystanki pojawią się na Kazubów i Dywizjonu 303.
- Rzeczywiście będziemy przebudowywać skrzyżowanie Powstańców Śląskich i Górczewskiej, jednak wskazany przystanek Bemowo Ratusz 03 jest przystankiem autobusowym, dlatego na pewno nie my będziemy stawiać wiaty w tym miejscu - tłumaczy.

Zapraszamy na zakupy

Co w ramach przebudowy?

W miejscu obecnego przystanku powstanie węzeł rozjazdowy trójkątny Bemowo-Ratusz. Tam wydzielone zostaną tory do skrętów na wlotach zachodnim i południowym oraz trzy perony na wylotach z węzła. Odcinek ten zostanie przebudowany na układ dwujezdniowy z wydzielonym torowiskiem w osi drogi. Na Radiowej natomiast powstanie trójkątny rozjazd z wydzielonym torem do skrętu na wlocie północno-wschodnim oraz trzema peronami na wylotach z węzła. Przebudowany zostanie także fragment ulicy Powstańców Śląskich przed skrzyżowaniem z Radiową. Tory zostaną przeniesione w pas dzielący ulicę. Cztery nowe przystanki pojawią się na Kazubów i Dywizjonu 303. Przebudowa wiąże się również z instalacją sygnalizacji świetlnej zaadoptowanej dla tramwajów. - Ten etap inwestycji ma zakończyć się wraz z końcem roku. Inwestycja pochłonie ok. 40 mln zł - informuje rzecznik.

Ewelina Kurzak

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA