Marsze: zamknięte ulice i zmiany w komunikacji
dzisiaj, 08:50
W niedzielę 19 kwietnia w Śródmieściu odbędą się Narodowy Marsz Życia oraz Marsz Pamięci. Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z zamknięciami ulic i objazdami.
W niedzielę, 19 kwietnia, w centrum Warszawy odbędą się dwa duże zgromadzenia: Narodowy Marsz Życia oraz Marsz Pamięci. W związku z wydarzeniami policja będzie czasowo zamykać ulice, a Warszawski Transport Publiczny skieruje część linii na objazdy. Utrudnienia obejmą przede wszystkim rejon Śródmieścia.
Narodowy Marsz Życia - trasa i godziny
Zbiórkę uczestników zaplanowano na godzinę 11:00 na Placu Zamkowym. O 13:00 rozpocznie się przemarsz ulicami: Senatorską, przez Plac Teatralny, Wierzbową, przez Plac Piłsudskiego, Królewską oraz Krakowskim Przedmieściem - z powrotem na Plac Zamkowy.
Wydarzenie może potrwać do około godziny 15:30. W czasie marszu autobusy linii 106, 107, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 503 i 518 będą kursowały objazdami. Jeśli zamknięta zostanie Trasa W-Z, zmienią się także trasy tramwajów linii 4, 13, 20, 23 i 26 oraz autobusów 160 i 190.
Marsz Pamięci i rocznica powstania w getcie warszawskim
Tego samego dnia odbędą się obchody 83. rocznicy powstania w getcie warszawskim. Główne uroczystości zaplanowano na godzinę 12:00 przy pomniku Bohaterów Getta na Muranowie.
Około godziny 12:30 rozpocznie się Marsz Pamięci. Uczestnicy przejdą ulicami Zamenhofa, Dubois i Stawki do Pomnika Umschlagplatz. Uroczystości w tym miejscu potrwają do około godziny 15:00.
Zmiany w komunikacji miejskiej
Godzinę wcześniej tą samą trasą przejdą uczestnicy innego zgromadzenia, co może dodatkowo wpłynąć na ruch. W związku z wydarzeniami możliwe są zmiany tras tramwajów linii 16 oraz autobusów linii 157. Służby apelują o zachowanie ostrożności i śledzenie bieżących komunikatów dotyczących ruchu w mieście.
Red

































