REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

interwencja

 

W wysokich blokach na Chomiczówce wyłączono windy. Mieszkańcy zbulwersowani

  11 stycznia 2022

W wysokich blokach na Chomiczówce wyłączono windy. Mieszkańcy zbulwersowani
zdjęcie poglądowe

Mieszkańcom bloków przy Bogusławskiego powoli puszczają nerwy. Powód? Często psujące się windy, które po 40 latach funkcjonowania nadają się tylko do wymiany.

REKLAMA

- W blokach na Bogusławskiego 14 i Bogusławskiego 25 zarząd WSBM Chomiczówka poblokował windy - czytamy w mailu do redakcji. - Starsi, emeryci, inwalidzi, nasz sąsiad bez nogi muszą dziesięć pięter wchodzić po schodach. Sytuacja jest skandaliczna. Spółdzielnia nie odbiera telefonów i ma nas gdzieś. Urząd Dozoru Technicznego, który wydał taką decyzję ze względu na to, że windy są już stare i do niczego się nie nadają, nie odpisuje nam. Nie wiemy, co robić.

REKLAMA

Windy zostały zamknięte

Spółdzielnia potwierdza, że windy w blokach przy Bogusławskiego 14 i 26 nie zostały dopuszczone do dalszej eksploatacji na podstawie wyniku kontroli podczas corocznych badań okresowych inspektora UDT. W trakcie badań stwierdzono m.in. nieprawidłowości spowodowane... długotrwałym eksploatowaniem windy.

- Następstwem wydania negatywnych decyzji i zatrzymania dźwigów było niezwłoczne poinformowanie mieszkańców o ich zatrzymaniu na skutek pogorszenia się stanu technicznego elementów codziennie eksploatowanych od ponad 40 lat - przekazał nam wiceprezes Marcin Łuczkiewicz.

REKLAMA

Poczekają do marca

WSBM Chomiczówka rozstrzygnęła już przetarg na wymianę windy w bloku przy Bogusławskiego 14, ale wymiana potrwa aż do 25 marca. Z kolei winda przy Bogusławskiego 26 została naprawiona po kilku dniach. Spółdzielnia wykonała tylko najbardziej niezbędne naprawy, więc w przyszłości problemy zapewne powrócą.

Spółdzielnia pociesza, że administrator zapewnił mieszkańcom możliwość przejścia korytarzem na ostatnim piętrze do sąsiedniej klatki i korzystanie z windy sąsiadów. Za każdy dzień bez windy WSBM Chomiczówka nie nalicza też opłat konserwacyjnych związanych z jej użytkowaniem.

(db)

 

Komentarze (10)

# Wwa

11.01.2022 20:59

Pandemia jest poco wychodzić z domu .
Może WSBM Chomiczówka dba o bezpieczństwo seniorów żeby zostali w domu.

# Gerta

12.01.2022 06:19

Nie, nie dba Spółdzielnia o mieszkańców. Dba o własne stołki przy akceptacji Rady Nadzorczej . Czas przewietrzyć to towarzystwo ! .

# lideksynubeka

12.01.2022 13:25

No to do dzieła, wietrz Pani!!

REKLAMA

# Xjo

12.01.2022 13:46

za to okienko kasowe działa, chyba spółdzielcy są skazani na dożywocie z zarządcą/ administratorem (a może się mylę) a prezesi to raczej do emerytury dojadą, ale oni nie chodzą po schodach, oczywiście

# Libek

12.01.2022 17:36

W wielu budynkach WSBM wymieniono windy na nowe. Na każdy budynek przyjdzie czas.

# exe

12.01.2022 20:22

zawołajta Trzaska taśmą sklei i bedzie git

REKLAMA

# Kolo

13.01.2022 16:10

Nie taśma a plajstrem. Plajster lepszy i na pokładzie materiałowym a nie papierowym jak tasma

# ***** **

13.01.2022 19:42

A owi mieszkańcy to nagle zapragnęli gdzieś wychodzić? Normalnie siedzą w domu w maseczkach i srają ze steachu przed covidem. Do kabin od roku nie wsiadali, jak w kabinie ktoś nie miał maseczki. DDM kurde, a szwendać się

# Katolik

15.01.2022 02:18

PANDEMIA KORONAWIRUS JEST!!! JA OD 2 LAT NIE WYCHODZĘ Z DOMU!!! STAY AT HOME

# karwia

15.01.2022 13:40

W bloku Bogusławskiego 20 wymienili windy. Są k...tak ciasne że nie można zmieścić roweru, karwia fa
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2022

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Helloprint Polska

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA