REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Białołęka

absurdy

 

Urząd Stanu Cywilnego na Modlińskiej wciąż zamknięty. "To skandaliczne"

  2 lipca 2022

Urząd Stanu Cywilnego na Modlińskiej wciąż zamknięty. "To skandaliczne"
DB

Żeby załatwić sprawę w Urzędzie Stanu Cywilnego, mieszkańcy jednej z największych obszarowo dzielnic Warszawy muszą udać się na Targówek lub Bielany.

REKLAMA

O Urząd Stanu Cywilnego, który został zamknięty na początku pandemii, mieszkańcy Białołęki ponownie upomnieli się na jednej z grup na Facebooku.

- Uważam za skandaliczne zlikwidowanie USC w naszym ratuszu. Rejestracja nowonarodzonych dzieci, małżeństw, zgonów, pobieranie odpisów, branie ślubów cywilnych, tego nie uświadczymy w naszym ratuszu, który jest przecież dużym budynkiem - napisała jedna z mieszkanek. - Co nam zostało? Jazda do innych dzielnic, stanie w kolejce po numerek i taką liczbą osób, że nie zdąży się załatwić sprawy danego dnia.

W czym lepszy jest Targówek, Ursynów, Praga, Bielany od Białołęki, która ma ogromną liczbę ludności, a trudno cokolwiek załatwić na miejscu? Festyny raz czy dwa razy w roku nie wystarczą, aby zamknąć usta mieszkańcom. Chcemy mieć dostęp do USC i urzędu skarbowego, biura paszportowego w naszej dzielnicy. Dość dojazdów do innych dzielnic, aby załatwić podstawowe sprawy administracyjne.

REKLAMA

"Ten urząd to porażka"

- Popieram. Też się ostatnio mocno zdziwiłam, jak się dowiedziałam, że u nas nie ma już dawno USC. To duża dzielnica, w której cały czas przybywa mieszkańców, a odsyłają nas z kwitkiem do innej dzielnicy? Gdzie są ci, których wybieraliśmy? - zastanawia się inna mieszkanka. - Urząd na Białołęce to porażka. Na Bielanach czy na Targówku, gdzie załatwiam sprawy, jest super obsługa, wszystko dobrze zorganizowane. Skandal jeździć do Legionowa po paszport, kiedy mamy tak ogromny ratusz w naszej dzielnicy.

- Osobiście uważam, że USC powinien ponownie rozpocząć swoją działalność w budynku urzędu dzielnicy, tym bardziej że punkt pomocy dla uchodźców z Ukrainy przestał tam funkcjonować - skomentował wiceburmistrz Jan Mackiewicz. - Pozostaje kwestia, jak będzie się kształtował ruch przy wydawaniu numerów PESEL, ponieważ zakończył funkcjonowanie punkt na Stadionie Narodowym i wraca do urzędów dzielnicowych. Czy będą np. potrzebne dodatkowe stanowiska w sali USC? Myślę jednak, że nie powinno być już tak dużego obciążenia, jak na początku fali uchodźców. Co zaś się tyczy urzędu skarbowego, to samorząd przez wiele lat udostępniał pomieszczenie przy ul. Porajów. Niestety w tym roku urząd skarbowy poinformował, że likwiduje ten punkt.

REKLAMA

Ratusz się obudził, że potrzebna modernizacja

Dość kuriozalne wyjaśnienie dostaliśmy z ratusza przy pl. Bankowym, któremu podlegają wszystkie urzędy stanu cywilnego w stolicy. Choć lokal na Białołęce od ponad dwóch nie był przez USC używany, nagle teraz okazuje się, że wymaga modernizacji.

- Część siedzib USC m.st. Warszawy została czasowo wyłączona z bezpośredniej obsługi mieszkańców ze względu na obostrzenia obowiązujące w czasie trwania stanu epidemii. Pomimo ustania ówczesnej przyczyny, niektóre z nich są nadal wyłączone z obsługi z różnych przyczyn. Niektóre siedziby wymagają modernizacji i dostosowania do obecnych standardów obsługi klientów, w tym siedziba w dzielnicy Białołęka - informuje Marlena Salwowska z warszawskiego ratusza.

Urzędniczka nie podała jednak daty ponownego otwarcia USC na Białołęce. Jak dalej wyjaśnia, część spraw związanych z realizacją zadań urzędów stanu cywilnego można załatwić za pośrednictwem Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej, jak np. złożenie wniosku o odpis aktu stanu cywilnego, zgłoszenie urodzenia dziecka czy złożenie wniosku o zmianę imienia lub nazwiska.

- Zgłoszenia zgonu można dokonać w każdej czynnej siedzibie USC m.st. Warszawy, również w każdej z siedzib istnieje możliwość złożenia oświadczenia o uznaniu ojcostwa i powrocie do nazwiska noszonego przed zawarciem małżeństwa, natomiast w przypadku składania dokumentów do zawarcia małżeństwa nie obowiązuje żadna rejonizacja.

(db)

.
 

Komentarze (19)

# Agro

02.07.2022 22:37

Ja nie wiem co jest, ale UM na Bialołęce wygląda jak przechowalnia urzędasów. Na Białołęce jest syf! reklamoza! patodeveloperka! brak chodników. Wszystko jest robione ad hoc bez przemyślenia i zaplanowania. Wystarczy przejechać się Modlińską aby zrozumieć co tu panuje za syf.

# jka

03.07.2022 11:53

po co urząd na Białołece skoro wszyscy mają jej mieskańców w nosie, dla miasta tylko kasa od Białołeki ma się zgadzać - wystarczy popatrzeć na komunikację tam jest tylko wieczne kiedyś dostaniecie

# Tefgy

03.07.2022 12:21

Wincyj bloków! Wincyj grodzonych osiedli! Sprzedać każdy skrawek ziemi deweloperom a sprawy urzędowe niech mieszkańcy Białołęki załatwiają w Łodzi.

REKLAMA

# Okoro

04.07.2022 12:59

Ten UM to jest Bareja i nic więcej. Nie wiem czemu tam jeszcze nie ma audytu bo ten urząd i dzielnica zwyczajnie nie działa.

# f_uck covid trolls

05.07.2022 12:29

No i co umarl ktośwreszcie na tego zvida? Teraz jako wymówka będzie małpia ospa, na którą też nikt nie choruje, chyba że Google i Onet napiszą, żę zaraz wszyscy umrą.

# Mieszkanka Białołęki

05.07.2022 12:52

Kowid wymówka wytrych na nieudolność wszystkich władz, od gminnych po krajowe... W 2018 USC Białołęka nie działał, bo nie udzielali ślubów, musieliśmy brać slub w USC innej dzielnicy.

REKLAMA

# wandaa

05.07.2022 13:26

Szara proza tarchożycia w najbardziej beznadziejnej dzielnicy.

# uuu

05.07.2022 18:57

Jak ten Urząd działa wystarczy przejechać się po dzielnicy. Patodeveloperka, mało terenów zielonych, brak komunikacji czy o chodnikach albo ścieżkach rowerowych nie wspominając.

# julakc

05.07.2022 20:19

Mieszkańcy Białołęki powinni się wstydzić, że mieszkają w tak przegranym miejscu.

REKLAMA

# Ejdjdj

06.07.2022 20:15

Mieszkańcy białołęki wstydzą się burmistrza zajmującego się tylko i wyłącznie sportem!! Patotarchomin!!!! Patodeweloperka !!! Patordzielnica. Tylko wycinają drzewa i stawiają kolejne bloki.

# ramem

06.07.2022 21:08

Po co im urząd stanu cywilnego? Chajtnąć się można w osadniku Czajki, przy okazji chrzest się obskoczy.

# Aloopr

06.07.2022 21:27

Najgorsza dzielnica w całej Warszawie. Gorzej niż wioska. Zarządzana przez ludzi, którzy w ogóle nie potrafią tego robić. Burmistrz były wiceburmistrz Bemowa, na którego bardzo narzekali wtedy mieszkańcy. Jego współpracownicy pożal się Boże kumple od wspólnych zdjęć....

REKLAMA

# Matess

06.07.2022 21:29

Ta dzielnica w ogóle stała się totalnym niewypałem jak i cały ten urząd. Patodeweloperka, wszędzie bloki, bloki i jeszcze raz bloki!!! Zero chodników, zero udogodnień, tragiczna komunikacja miejska, wyjaz z tego patopatomiejsca rano jest tragiczny.

# Monika754

06.07.2022 21:31

Nie polecam parchomin, patologia, patologia i patologia nic poza tym tu nie ma

# Perd

06.07.2022 21:32

Patologia jakich mało. Mieszkańcy wstydzą się swojego burmistrza i czekają na szybsze wybory na ten stołek.

REKLAMA

# GAL ANONIM

08.08.2022 13:24

Mieszkańcy Białołęki jeśli chcą coś załatwić w Urzędzie Stanu Cywilnego tułają się po innych warszawskich lub okolicznych urzędach. To wstyd, żeby gmina mająca ponad 132 tys. mieszkańców nie miała swojego USC!

# Cozagosc

08.08.2022 18:02

Taki stan rzeczy to skandal. Niewyobrażalne jest to, że tak rozległa dzielnica nie ma działającego UCS, a mieszkańcy Białołęki muszą jeździć po okolicznych dzielnicach, żeby załatwić swoje sprawy.

# Carola

08.08.2022 18:07

XXI wiek, Stolica prawie 40-milonowego kraju, a dostępność urzędników gorsza niż za PRL-u. Żeby coś załatwić trzeba jechać do innej dzielnicy albo poza Warszawę. Dramat!

REKLAMA

# Agula

08.08.2022 21:41

Ciekawe, czy po tym artykule coś się zmieni, czy nad sprawa zostanie zamieciona pod przysłowiowy dywan.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły partnerskie

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2022

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA