REKLAMA

marywilska mikolajki 2025 1marywilska mikolajki 2025 2marywilska mikolajki 2025 0
Bemowo

Porządki nazewnicze na Bemowie

 

Ulica Powstańców Śląskich nie istnieje?

  28 września 2025

alt='Ulica Powstańców Śląskich nie istnieje?'
Ulica Muszlowa. To ten fragment zostanie niedługo formalnie nazwany

Kolejne zamieszanie z ulicami na Bemowie. Biuro Geodezji i Katastru dopatrzyło się, że ulica Powstańców Śląskich... nie istnieje.

REKLAMA

marywilska 7 dni w tygodniu 2marywilska 7 dni w tygodniu 0

Chodzi o odcinek między Piastów Śląskich a ulicą gen. Stanisława Maczka na Nowym Bemowie. Bo choć ulicę wybudowano kilkadziesiąt lat temu, to nigdy oficjalnie nie została ona nazwana. - Dlatego Biuro zgłosiło się do radnych z prośbą o usankcjonowania tego niedopatrzenia jeszcze z czasów komuny - mówi Jarosław Dąbrowski, przewodniczący Rady Dzielnicy Bemowo. Radni dzielnicowi byli oczywiście za. Teraz kolej na rajców miejskich.

Jest, ale nie ma

Radni pozytywnie zaopiniowali też projekt oficjalnego nadania nazwy "ulica Muszlowa" dla formalnie bezimiennej uliczki między kościołem Bogurodzicy Maryi a ulicą Powstańców Śląskich. Od lat są tam adresy od Muszlowej, wiszą też tabliczki Miejskiego Systemu Informacji, więc tu nazwa zostanie nadana tylko w papierach. Nawet nie trzeba zamawiać tabliczek.

Wstąp do księgarni

Była i nie ma

Radni zagłosowali też za oficjalnym zniesieniem nazwy ulicy Pobudki. Kiedyś znajdowała się na Jelonkach Południowych, ale zniknęła podczas budowy bloków w latach osiemdziesiątych. Przez kilkanaście lat jako Pobudki oznakowana była ślepa przecznica Powstańców Śląskich, ale był to błąd drogowców. Ostatecznie tabliczka zniknęła, a radni zagłosowali za zniesieniem nazwy ulicy Pobudki i wprowadzenie jej do banku nazw z rezerwacją dla Bemowa. - Dzięki temu historyczną nazwę, jak niedawno Żeńców i Brzeżek będziemy mogli reaktywować nadając ją jednej z nowych ulic - mówi Jarosław Dąbrowski.

(pik)

Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

bemowo 2bemowo 0

Komentarze (5)

# Tubylec

29.09.2025 09:43

Na zdjęciu pięknie pokazana nieudolność miasta, na tej ulicy jest zakaz parkowania, na zdjęciu stoją samochody i wszyscy mają to gdzieś. To niech lepiej już zdeją te zakazy, bo to uczy ignorowania przepisów

# Marcin100

29.09.2025 22:01

Pierwsze słyszę o ul. Gen. Mączki

# Orto Graf

30.09.2025 14:36

Nazewnicy miejscy umieścili w przestrzeni publicznej tak trudne nazwy jak Brzeżek i Żeńców - chyba złośliwie ku utrapieniu nieuków.

REKLAMA

bck królowa śniegu 2025 2bck królowa śniegu 2025 0

# księgowy

06.10.2025 22:29

A po co nazwa dla kawałka drogi przy której nie ma żadnego adresu?

# Ul widmo

08.10.2025 13:19

To samo na Odolanach z ulicą Falkowską
więcej na forum

REKLAMA

marywilska najlepszy adres 1marywilska najlepszy adres 2marywilska najlepszy adres 0

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

autoreklama tustolica 2autoreklama tustolica 0

REKLAMA

san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 2san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 0

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 3refleks chlodnictwo 2024-11-21 0

REKLAMA

bck balwanek 01 1bck balwanek 01 2bck balwanek 01 0

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

cmp 09-2025 3cmp 09-2025 0

REKLAMA

marywilska niedziele 1marywilska niedziele 2marywilska niedziele 0

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

bck joga 3bck joga 0

REKLAMA

bck hip hop 1bck hip hop 2bck hip hop 0