REKLAMA

Bielany

migawka z okolicy »

 

Rury ciepłownicze szpecą Młociny

  22 maja 2024

alt='Rury ciepłownicze szpecą Młociny'
zdjęcie czytelnika

Wzdłuż ul. Książąt Mazowieckich na Młocinach rury ciepłownicze psują estetykę okolicznych osiedli. Pobliskie wspólnoty proponują rozwiązania. Co na to właściciel rur - firma Veolia?

REKLAMA

- Jako mieszkańcy osiedla Rodzinnego i nowo powstałego osiedla Na Bielany!, usytuowanych wzdłuż ul. Książąt Mazowieckich, zwracamy się z prośbą o estetyczne pomalowanie rury ciepłowniczej biegnącej wzdłuż ul. Książąt Mazowieckich oraz postawienie przez Veolię ogrodzenia maskującego całą rurę ciepłowniczą na wysokości naszych osiedli - napisał do naszej redakcji członek zarządu osiedla Rodzinnego przy Książąt Mazowieckich 5-19. Jak przekonują mieszkańcy, działania, które zaproponowali uchronią infrastrukturę Veolii przed dalszymi dewastacjami, ale przede wszystkim zdecydowanie poprawią estetykę tej części Młocin, które z terenów poprzemysłowych stały się nową dzielnicą mieszkaniową.

Co na to Veolia?

- Zgodnie z przesłaną prośbą dokonaliśmy likwidacji napisów na instalacji ciepłowniczej, zamalowując rurociągi - informuje nas biuro obsługi klienta Veolii. - Standardy utrzymania nie przewidują wykonania ogrodzenia nadziemnej sieci ciepłowniczej z uwagi na konieczność zapewnienia służbom eksploatacyjnym swobodnego dostępu do infrastruktury. Jako alternatywne rozwiązanie analizujemy możliwość posadzenia zieleni, która w naturalny sposób poprawi walory estetyczne w rejonie sieci ciepłowniczej. Wymaga to weryfikacji potencjalnych kolizji nasadzeń z inną infrastrukturą techniczną. Dodatkowo konieczne jest uzyskanie zgód właścicieli nieruchomości - dodaje Veolia.

DB

 

REKLAMA

Komentarze (5)

# Kocur

23.05.2024 09:22

Kupujesz mieszkanie koło rur i potem się dziwisz, że są rury. Jprd ale ci ludzie mają nas w głowach.... Odpowiedź veoli bardzo konkretna i faktycznie - pomysł z nasadzeniami dobry.

# Jeż

28.05.2024 21:54

Ot, ludzie. Niestety. Czekam tylko, aż zajezdnia zacznie im przeszkadzać.

# Dariusz Kwiecień

28.05.2024 23:07

#Kocur napisał(a) 23.05.2024 09:22
Kupujesz mieszkanie koło rur i potem się dziwisz, że są rury. Jprd ale ci ludzie mają nas w głowach.... Odpowiedź veoli bardzo konkretna i faktycznie - pomysł z nasadzeniami dobry.
Kupujesz działkę i budujesz dom koło sortowni śmieci, bo jest taniej, wokół powstaje osiedle domów i nowa dzielnica. Wdychasz smród do śmierci, czy jednak walczysz żeby przenieść sortownię/hutę, rurę ciepłowniczą/. Miasto to organizm żywy.

REKLAMA

# Ren

29.05.2024 14:38

Mi bardziej niż te rury przeszkadza śmietnik wokół nich zwłaszcza na tyłach drukarni tuż przy zajezdni.
Tam się ustawiają panowie na wieczorne piwko i cały śmietnik zostawiają.Ewentualnie młodzież tam urzęduje.
Wszędzie butelki, śmiecie, straszny syf tam jest

# Adolf

30.05.2024 23:02

A kto kogo zmuszał do kupowania mieszkania z widokiem na rury ciepłownicze. Było tanio, to kupowali - teraz im przeszkadza. Najlepiej, jakby "ktoś" załatwił na swój koszt problem. To może towarzystwo choć w części zadeklaruje chęć partycypacji w przebudowie instalacji. To oczywiście technicznie można przebudować na kolektor podziemny, ale...to kosztuje. Zatem może jakieś konstruktywne propozycje partycypacji, a nie tylko żądania. Jeśli to taki problem, to trzeba było kupić mieszkanie w innym miejscu o 40 proc drożej. Chciało się tanio, to teraz jest pretensja. Coś za coś. Widziały gały co brały.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break