REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Oświata

Uczniowie z Chrzanowa pójdą do szkoły na Jelonkach. Mieszkańcy wściekli
REKLAMA

REKLAMA

Uczniowie z Chrzanowa pójdą do szkoły na Jelonkach. Mieszkańcy wściekli

Ważą się losy przyszłego zespołu szkolno-przedszkolnego na Chrzanowie. Czy niezwykle potrzebna szkoła w ogóle powstanie? Wszystko wskazuje na to, że uczniowie z nowych osiedli trafią do powiększonej placówki na Jelonkach.

REKLAMA

- Zwracamy się do zarządu dzielnicy o podjęcie zdecydowanych działań w kierunku zabezpieczenia w budżecie dzielnicy oraz w wieloletniej prognozie finansowej m.st. Warszawy funduszy na budowę zespołu szkolno-przedszkolnego na osiedlu Chrzanów -apelują bemowscy radni. Ich zdaniem, inwestycja ta jest absolutnym priorytetem. - Wiemy doskonale, że w mieście "zamrożono" wiele inwestycji, ale nie możemy pozwolić, aby to spotkało również jedną z najważniejszych, jeśli nie najważniejszą obecnie inwestycję w naszej dzielnicy - przekonuje Marta Sylwestrzak.REKLAMA

Przygotowani do przetargu

Bemowscy urzędnicy są gotowi do ogłoszenia przetargu na projekt budowy szkoły dla 1000 dzieci. W planach jest także zaprojektowanie i budowa pięciooddziałowego przedszkola dla 125 dzieci. Niestety, póki co, wszystko stoi w miejscu. W kwietniu do urzędu dzielnicy wpłynęło pismo od prezydenta Warszawy informujące, że w związku ze znacznym uszczupleniem dochodów miasta związanych z pandemią koronawirusa, nakazuje się wstrzymanie wszystkich czynności zmierzających do zaciągania nowych zobowiązań finansowych związanych z inwestycjami. 1 czerwca bemowski ratusz otrzymał od urzędu miasta listę inwestycji, które można uruchomić, jednak wśród nich nie znalazła się budowa szkoły na Chrzanowie. 2 czerwca władze Bemowa ponownie wystąpiły do władz miasta z prośbą o zgodę na uruchomienie postępowania przetargowego zaprojektowania tego oświatowego kompleksu, jednak do dnia dzisiejszego dzielnica nie otrzymała odpowiedzi.REKLAMA

Rozbudowa szkoły na Jelonkach kosztem Chrzanowa?

Jednocześnie ruszyła procedura przetargowa rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 316 przy Szobera, do której chodzi obecnie 930 uczniów klas I-VIII oraz 25 dzieci z oddziału przedszkolnego. Po rozbudowie placówka przyjmie 350 dodatkowych uczniów. Mieszkańcy krytykują działania władz miasta, jak i dzielnicy.

- Imponuje strategia dzielnicy Bemowo. Zamiast wybudować nową szkołę na Chrzanowie, zdecydowano, że dla dzieci z tego nowego osiedla rozbuduje się już istniejącą przeskalowaną, gigantyczną placówkę. Niech dzieci jeżdżą kilka kilometrów fatalną komunikacją miejską. Niech się ponad 1000 uczniów ściska w jednym miejscu z ograniczoną infrastrukturą - komentuje mieszkaniec. - Rozbudowa tej szkoły to jest absurd. Zamiast cisnąć MPWiK o doprowadzenie wody do działki na Chrzanowie i faktyczne rozwiązanie problemu poprzez budowę tam szkoły, to tworzy się ogromnego molocha zabierając dzieciakom infrastrukturę sportową - dodaje kolejny.

(DB)


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Bemowo23.06.2020 11:49 #Jelonkowy
Jedno z najbogatszych miast w Polsce, gdzie mieszkają, nie najgorzej zarabiający ludzi, nie stać na wybudowanie szkoły. Popis nieudolności w zarządzaniu miastem.
23.06.2020 12:07 #górcowy
#Jelonkowy napisał(a) 23.06.2020 11:49

Jedno z najbogatszych miast w Polsce, gdzie mieszkają, nie najgorzej zarabiający ludzi, nie stać na wybudowanie szkoły. Popis nieudolności w zarządzaniu miastem.
Bo ważniejsze od nowej szkoły jest Muzeum Sztuki Nowoczesnej na pl. Defilad
23.06.2020 13:37 #Panjan
Staram się miarkować w wypowiedziach, ale ta decyzja pokazuje, że włodarze Bemowa i Warszawy to debile. Nieudolność związana z budową szkoły na Chrzanowie a teraz rozbudowa molocha edukacyjnego na Jelonkach jest popisem arogancji i pogardy dla mieszkańców. Męczyć się będą i dzieci z nowych bloków i te ze starego osiedla. Wstyd władze miasta!
23.06.2020 15:00 #jkk
Zakupiona przez władze miasta z inicjatywy ówczesnych władz Bemowa działka przy Szeligowskiej ma przed sobą perspektywy wykorzystania za minimum 5 lat. Można było zakupić wówczas inną zaoferowaną miastu działkę przy ulicy Batalionów Chłopskich za znacznie mniejsze pieniądze ale... Teraz było by po kłopocie. Aktualnie, już ponad rok temu, władze Bemowa otrzymały ofertę nabycia innej działki przy Batalionów Chłopskich, ponoć bardziej nadającej się pod budowę szkoły, ale... i tutaj można się jedynie domyślać, że jak nie wiadomo o co chodzi...
23.06.2020 17:21 #Z_oooo
Zaraz bedzie niż demograficzny i stałaby pusta, nic się nie stanie jak przejdą się kawałek. Większość ich rodziców i tak kilometry robiła ze swoich wiosek do szkoły i żyją. Lepiej przeznaczyć pieniądze na metro i drogi
REKLAMA
23.06.2020 17:41 drugastrona
#górcowy napisał(a) 23.06.2020 12:07

Bo ważniejsze od nowej szkoły jest Muzeum Sztuki Nowoczesnej na pl. Defilad
Serio mamy w Warszawie Muzeum Sztuki Nowoczesnej?
23.06.2020 17:41 #Panjan
23.06.2020 17:21#Z_oooo

Szanowna Pani się myli. Niż demograficzny nic tu nie zmieni bo na Chrzanowie nie ma żadnej szkoły a docelowo osiedle ma mieć ponad 30 000 mieszkańców. To oznacza, lekko licząc 3000 - 5000 dzieci w wieku szkolnym. Może więcej bo to osiedle ludzi młodych. Tam jest zapotrzebowanie na kilka szkół. Zaznaczam, że absolutna górna granica dzieci w SP to 1000. Inaczej staje się molochem niespełniającym swoich celów. Dlatego decyzja władz miasta jest krzywdząca także dla Jelonek (bo uczniowie z tego osiedla, którzy chodzili do normalnej szkoły będą skazani na monstrum bez właściwej infrastruktury, zakorkowane samochodami, itp. Dzieci z Chrzanowa są Warszawiakami i nawet jeżeli ich rodzice są ze wsi i tam "robili kilometry na piechotę" to mają prawo do normalnej edukacji. Tymczasem skazuje się je na warunki urągające podstawowym wymogom bezpieczeństwa. Marsz po wąskich, zawsze pełnych źle zaparkowanych samochodów uliczkach Chrzanowa, przechodzenie przez 4 pasmowe ulice, pokonanie kilku kilometrów w tą i z powrotem. W praktyce, rodzice będą wozić swoje dzieci samochodami wychowując na osoby uzależnione od auta, tworząc niepotrzebne korki na wszystkich okolicznych ulicach i zamieniając w piekło życie mieszkańców bloków przy Szobera. W imię czego? poronionych decyzji władz miasta.
23.06.2020 17:43 drugastrona
#Jelonkowy napisał(a) 23.06.2020 11:49

Jedno z najbogatszych miast w Polsce, gdzie mieszkają, nie najgorzej zarabiający ludzi, nie stać na wybudowanie szkoły. Popis nieudolności w zarządzaniu miastem.
Stać stać. Warszawa nie kończy się na Jelonkach. Szkoły budowane są w innych dzielnicach, np. na Białołęce.
23.06.2020 19:05 #JeleńNaRykowisku
Może ktoś się w końcu weźmie za szambiarzy ! Przez ich widzimisie cała inwestycja stoi. Chrzanów to tysiące małych dzieci, Jelonki i tak ich nie pomieszczą! Szkoła na Chrzanowie musi powstać natychmiast! Ruszyć du*y nieroby z urzędu, załatwicie coś w końcu dla mieszkańców !
23.06.2020 19:36 #James
Na Chrzanowie miały być ciche,kameralne osiedla mieszkaniowe.Dobrze, że nie zgodzili się na szkołę,będzie trochę spokoju.
REKLAMA
23.06.2020 20:43 #Dzoanka
Drodzy Mieszkańcy, sami jesteście sobie winni. Kto wybrał znowu tych samych nieudaczników na włodarzy dzielnicy, tylko inaczej nazwanych? Kto zakupił mieszkania w szczerym polu w gettach bez infrastruktury? I nagle się obudziliscie? Jak to nie ma szkoły? Jak to nie ma ulic? Jak to nie ma komunikacji? Weźcie nam zróbcie. Pamiętam pewną scenkę spod Kauflanda parę lat temu: Z pola wraca kombajn, toczy się dostojnie Batalionów, a jakiś koleś do dziewczyny: A mówiłaś że kupiłaś mieszkanie w mieście bo że wsi chciałaś uciec. I to trochę taki Wasz obrazek. Zero świadomości czym jest miasto i czym się powinno kierować przy zakupie mieszkania.
23.06.2020 20:52 #Bohomaz noczesny
drugastrona napisał 23.06.2020 17:41

Serio mamy w Warszawie Muzeum Sztuki Nowoczesnej?
A mamy, mamy: https://artmuseum.pl/pl
Warszawiacy to wiedzą.
23.06.2020 21:18 #mati83
Jak od kilkunastu lat mieszkańcy głosują na tych samych nieudaczników i gadżeciarzy z PO, PIS i od Dąbrowskiego, tylko stołkami się zmieniają, a robią syf z dzielnicy
23.06.2020 21:25 #Traf
Dzoanka, powiem więcej - nie tylko mieszkańcy Chrzanowa nie wyobrażają sobie, żeby zagłosować na kogokolwiek, kto nie należy do nieudaczników z POPiS. To samo dotyczy mieszkańców Jelonek, na których osiedla będzie pchana molochowa infrastuktura. W czasie tych wyborów samorządowych było już z kogo wybierać - ale wybrano znów tych, co po przednio. Będą jęczeć, ale dalej zagłosują na tych samych. Nie zmieści im się głowie, żeby się samemu zorganizować. Mamy totalnie wyprane mózgi, to rodzaj toksycznego uzależnienia, jak w niektórych małżeństwach. Znam dobrze ten sposób myślenia: "Jest źle, ale ja i tak na nich zagłosuję!" Polityków wywodzących się z "Solidarności" uważa się już w Polsce chyba za "przyrodzonych panów Polski", jak niegdyś Piastów. Owczy pęd do "uciekania ze wsi", zamiast do tego, żeby coś w niej zmienić na lepsze, jest przejawem tego samego odmóżdżenia. Podobnie jak z kolei u mieszkańców Warszawy owczy pęd do ucieczki z miasta - w zeszpecany coraz bardziej ich rezydencjami dziki krajobraz.
23.06.2020 21:31 #mati83
#Z_oooo napisał(a) 23.06.2020 17:21

Zaraz bedzie niż demograficzny i stałaby pusta, nic się nie stanie jak przejdą się kawałek. Większość ich rodziców i tak kilometry robiła ze swoich wiosek do szkoły i żyją. Lepiej przeznaczyć pieniądze na metro i drogi
Tylko jest różnica między chodzenie kilometrami do szkoły przez pola a chodzeniem przez ruchliwe ulice i pełne obcych ludzi osiedla.
REKLAMA
24.06.2020 10:20 #janaaa112
#Dzoanka napisał(a) 23.06.2020 20:43

Drodzy Mieszkańcy, sami jesteście sobie winni. Kto wybrał znowu tych samych nieudaczników na włodarzy dzielnicy, tylko inaczej nazwanych? Kto zakupił mieszkania w szczerym polu w gettach bez infrastruktury? I nagle się obudziliscie? Jak to nie ma szkoły? Jak to nie ma ulic? Jak to nie ma komunikacji? Weźcie nam zróbcie. Pamiętam pewną scenkę spod Kauflanda parę lat temu: Z pola wraca kombajn, toczy się dostojnie Batalionów, a jakiś koleś do dziewczyny: A mówiłaś że kupiłaś mieszkanie w mieście bo że wsi chciałaś uciec. I to trochę taki Wasz obrazek. Zero świadomości czym jest miasto i czym się powinno kierować przy zakupie mieszkania.
[piękne i prawdziwe, ubodłaś słoja
24.06.2020 10:38 drugastrona
#Bohomaz noczesny napisał(a) 23.06.2020 20:52

A mamy, mamy: https://artmuseum.pl/pl
Warszawiacy to wiedzą.
To jest muzeum sztuki nowoczesnej na placu Defilad Twoim zdaniem? Warszawiak za dyche :D Nie odróżnia placu Defilad od bulwarów nad Wisłą.
24.06.2020 10:43 drugastrona
#Traf napisał(a) 23.06.2020 21:25

Owczy pęd do "uciekania ze wsi", zamiast do tego, żeby coś w niej zmienić na lepsze, jest przejawem tego samego odmóżdżenia.
Nie da się zmienić wsi na lepsze. Na wsi może jest jeden sklep, może zdarza się szkoła (ale niekoniecznie), niekiedy jest kościół, właściwie nie ma lekarza, nie ma policji. W dodatku wszyscy się znają nawzajem i nie możesz być sobą - musisz być jak wszyscy i obowiązkowo chodzić do kościoła. Dlatego jeżeli ktoś chce żyć komfortowo, mieć blisko sklepy i usługi, żyć po swojemu bez obgadujących sąsiadów, to wyjeżdża do miasta. I to jest normalne, zdrowe zachowanie, świadczące o rozsądku. Znam wieś bardzo dobrze - wszyscy moi dziadkowie są ze wsi, a moi rodzice uciekli stamtąd do miasta po normalne życie.
24.06.2020 10:44 #górcowy
drugastrona napisał 23.06.2020 17:41

Serio mamy w Warszawie Muzeum Sztuki Nowoczesnej?
Serio. Trwa budowa za jedyne pół miliarda. Inwestycja najwyraźniej ważniejsza od nowych szkół
24.06.2020 19:57 #Pit ból
drugastrona napisał 24.06.2020 10:43

i nie możesz być sobą - musisz być jak wszyscy i obowiązkowo chodzić do kościoła.
No z tym kościołem to żeś pojechał, lepiej niż Jerzy Urban. Mieszkałem na wsi, mieszkam w mieście, chodzę do kościoła i jestem sobą. Więc w czym problem?
REKLAMA

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

więcejREKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


więcej


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Według władz Warszawy metrem na Bemowo
dojedziemy najpóźniej za:
 
dni

godzin

minut

sekund
REKLAMA
REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wyprzedaż -55%!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najnowsze wydanie

REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA