REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Legionowo

oświata

 

Uczniowie w Jabłonnie zmuszeni do nauki zdalnej. "Gmina nie zdążyła z remontem"

  1 września 2022

Uczniowie w Jabłonnie zmuszeni do nauki zdalnej. "Gmina nie zdążyła z remontem"
DB

Choć remont Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Jabłonnie - zwłaszcza na fasadzie budynku - można obserwować od początku wakacji, to jednak ekipa nie wyrobiła się na czas. Uczniowie są zmuszeni do nauki zdalnej przynajmniej do 20 września. Kto zawinił i dlaczego?

REKLAMA

- Zadaniem dyrektora szkoły jest m.in. zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu w szkole. Stacja BP przy obwodnicy Jabłonny powstanie do końca roku Rusza budowa stacji paliw BP przy obwodnicy
Do końca roku brytyjski koncern paliwowy BP otworzy swoją pierwszą w powiecie legionowskim stację benzynową. Wraz z nią powstanie automatyczna myjnia samochodowa. Właśnie ruszyła budowa, tuż przy obwodnicy Jabłonny.
Prace budowlane na terenie szkoły z przyczyn niezależnych od dyrektora szkoły nie zostały zakończone w terminie (czyli do 26 sierpnia br.) - czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej szkoły.

Nie wyrobili się z remontem na 1 września

- Remont ten jest konieczny i wynika z nakazu dostosowania szkoły do przepisów przeciwpożarowych - informuje Jolanta Braun, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Jabłonnie i przedstawia organizację zajęć szkolnych na najbliższe dni. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się na tarasie przed szkołą. Pierwsze klasy rozpoczynają zajęcia lekcyjne 2 września (w piątek) w budynku szkoły prywatnej, przy parafii Matki Bożej Królowej Polski, przy ulicy Modlińskiej 105 A. Natomiast klasy II-VIII na 2 września mają zaplanowane zajęcia "integracyjno-profilaktyczne" z wychowawcami połączone z wyjściem do kina w Legionowie. Uczniowie będą te godziny musieli spędzić poza szkolnymi murami.

REKLAMA

Co od poniedziałku?

Jednak już od poniedziałku 5 września zajęcia lekcyjne dla klas II i III będą odbywały się według planu. - Obowiązuje wejście boczne do szkoły - przypomina dyrektorka Jolanta Braun. Zaś klasy z roczników najstarszych, a więc IV-VIII aż do 20 września będą miały nauczanie zdalne według planu na platformie G-Suite.

Rodzice oburzeni

Co zrozumiałe, część rodziców jest oburzona, że doszło do takiej sytuacji. Zwykle remonty szkół są przygotowywane z odpowiednim wyprzedzeniem i planowane na okres wakacyjny. Rzadko się zdarza, żeby uczniowie z powodu "poślizgu" w remoncie musieli odbywać naukę zdalną. Kto w takim razie jest odpowiedzialny za taki stan rzeczy?

Czy wykonawca nie zdążył na czas? Szkoła odsyła do władz gminy: -Prace prowadzi Wydział Inwestycji Urzędu Gminy Jabłonna.

Do urzędu i bezpośrednio do wójta Jarosława Chodorskiego skierowaliśmy pytanie, z jakich przyczyn prace budowlane nie zostały zakończone w założonym terminie, a więc do 26 sierpnia? W dalszym ciągu czekamy na odpowiedź. Jednak rodzice już znaleźli winowajcę. - Ta gmina już w niczym mnie nie zaskoczy. Nie zdążyli z remontem, a dzieci niech siedzą w domu. Takie cuda tylko w Jabłonnie - mówi nam rozżalony rodzic.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że władze gminy od dawna wiedziały, że prace potrwają do 20 września, ale o tym fakcie poinformowały rodziców dwa dni przed rozpoczęciem roku szkolnego.

(db)

.
 

Polecamy

Komentarze (1)

# pierdzistołki

02.09.2022 18:30

Możę niech urzędasy nieudacznicy idą na zdalne?
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA