REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wola

różne

 

Tony śmieci z Powązek. "Znicze nie nadają się do recyklingu"

  18 listopada 2021

Tony śmieci z Powązek. "Znicze nie nadają się do recyklingu"
źródło: MPO

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania podało dane dotyczące odbioru odpadów z najsłynniejszego polskiego cmentarza. We Wszystkich Świętych i Zaduszki zebrano tony śmieci.

REKLAMA

Między 27 października a 5 listopada MPO odebrało z cmentarza Powązkowskiego blisko 30 ton odpadów, przy czym ponad połowę wywieziono w ciągu trzech dni: 27, 28 i 29 października.

REKLAMA

Tony śmieci z Powązek

- Kursy na cmentarzu Powązkowskim wykonywane były na zgłoszenie telefoniczne - mówi Beata Krasuska z MPO. - Taka forma odbioru wymagała od pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania błyskawicznego i dobrze zorganizowanego działania.

Jak informuje MPO, część odpadów pozostałych po Wszystkich Świętych i Zaduszkach nie może być wykorzystana do recyklingu. Znicze są wyjątkowo problematyczne ze względu na zanieczyszczenie materiału. Wypalone naczynia są pokryte parafiną i uciążliwymi smugami z knotów.

REKLAMA

Znicze nie do recyklingu

Dodatkowo szkło wykorzystywane do produkcji zniczy nie jest klasycznym szkłem, z którego powstają choćby przemysłowe opakowania. Osoby zainteresowane ekologią powinny ograniczyć kupowanie zniczy i wykorzystywać każdy z nich wielokrotnie. Po wypaleniu lampion nadaje się do umycia. Wystarczy wymienić wkład i skorzystać z niego ponownie.

(db)

 

Komentarze (3)

# Rafał

19.11.2021 10:57

Znicze nie do recyklingu , jestem projektantem i wykonawcą zniczy . Moje znicze są wykonane w 100 %
ze szkła do recyklingu i z atestem PZH (PAŃSTWOWY ZAKLAD HIGIENY) . Znicze największych Polskich producentów są wykonane ze szkła przeznaczonego na słoiki i posiadają atest PZH ( Stolzle i Ciech).
Owszem znicze produkowane przez małych producentów nie posiadają żadnych atestów .
Jeśli zaś chodzi o resztki parafiin i knotów to w procesie wytapiania spalają się
i nie powodują żadnych zanieczyszczeń , zakłady recyklingowe granulują stłuczkę szklaną a następnie oczyszczają z zanieczyszczeń przy pomocy separatorów . Artykuł NIERZETELNY , brakuje elementarnej wiedzy.

# facio aligacio

27.11.2021 04:02

tylko sodomitom i faszystom przeszkadza zapalanie zniczy, ponieważ to tradycyjna forma szacunku dla zmarłych a do tego ważny element jednego z najpiękniejszych katolickich świąt.

# qvertz

27.11.2021 15:18

To jakieś p...lenie o Szopenie. Znicze są ze szkła i plastiku, więc muszą się nadawać do przeróbki na jakieś inne gotowe materiały. Czy ten artykuł był konsultowany z jakimś inżynierem-technologiem, czy raczej był inspirowany lewackimi wynurzeniami? Nie niesie żadnej sensownej informacji.

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2022

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Helloprint Polska

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA