W parku Bródnowskim powstała wyspa dla kaczek. Mieszkańcy postawili na swoim
23 czerwca 2023
Przed kilkoma dniami w niecce basenowej w parku Bródnowskim pojawiła się wyspa dla kaczek. Niewielka, unosząca się na wodzie konstrukcja wzbudziła niemałe poruszenie wśród mieszkańców...
Park Bródnowski to miejsce wypoczynku dla mieszkańców, ale także dom dla wielu gatunków zwierząt. Każdego roku tutejsze jeziorka zasiedlają dzikie kaczki. Pływające zwierzaki zawsze przyciągają dzieci.
Wybieg dla psów w parku Bródnowskim zachwycił jedynie urzędników?
Urząd dzielnicy dumnie ogłosił w mediach społecznościowych otwarcie wybiegu dla psów w parku Bródnowskim. Urzędnicy zamiast spodziewanych pochwał i zachwytów musieli przełknąć głosy krytyki od niezadowolonych mieszkańców.
Najmłodsi chętnie oglądają popisowe wodowania dorosłych kaczorów i zgrabne nurkowanie małych kaczek.
Wyspa w parku Bródnowskim
W ostatnim czasie urząd dzielnicy Targówek, na wniosek mieszkańców, zamontował dla kaczek wygodne wyjście z basenów. Ustawiona została także pływająca wyspa, która posiada pochylone zejście, gniazda i daszek chroniący przed słońcem. Cała konstrukcja obłożona jest drewnem i ekologiczną wikliną. Warto wspomnieć, że z inicjatywy społecznej ustawione zostały także dwa inne miejsca odpoczynku dla ptaków.
Mieszkańcy Bródna dopięli swego
I choć urząd dzielnicy w mediach społecznościowych chętnie się teraz chwali tą małą, acz potrzebną dla kaczych rodzin inwestycją, to mieszkańcy w swoich komentarzach przekonują, że urzędnicy wobec ich inicjatywy byli niechętni.
- Musieliśmy walczyć o to jak o niepodległość z urzędem dzielnicy Targówek, tzn. przeciwko urzędowi - przypomina mieszkanka.
- Właśnie. Nie tak to powinno działać. Ludzie wybrani do reprezentowania mieszkańców w naszej małej ojczyźnie powinni słuchać mieszkańców, a nie działać wbrew ich woli. Tak to powinno funkcjonować, nie tylko przed wyborami - wtóruje kolejny mieszkaniec.
(db)
.




































