REKLAMA

Żoliborz

budżet obywatelski

 

Nowy mural na Sadach Żoliborskich. Co przedstawia?

  25 października 2023

Nowy mural na Sadach Żoliborskich. Co przedstawia?
źródło: Facebook/Szkoła Podstawowa Nr 267 im. Juliusza Słowackiego w Warszawie

Wielu miało nadzieję, że wraz z początkiem nowego roku szkolnego uczniów podstawówki nr 267 przy ul. Braci Załuskich 1 na Sadach Żoliborskich przywita kolorowy mural. Tak się jednak nie stało. Mural powstał nico później, lecz warto było poczekać.

REKLAMA

"Mural na Sadach Żoliborskich" to projekt z budżetu obywatelskiego oszacowany na ponad 92 tys. złotych. Jak przekonywał pomysłodawca, północno-wschodnia ściana Szkoły Podstawowej nr 267 od lat straszyła okolicę grzybem i pleśnią. Dostojny dąb z Żoliborza z szansami na tytuł Warszawskiego Drzewa Roku Dostojny dąb z Żoliborza z szansami na tytuł Warszawskiego Drzewa Roku
Trwa plebiscyt na Warszawskie Drzewo Roku 2023. Żoliborz ma swojego kandydata. Jak wygląda najładniejsze drzewo dzielnicy i jaka jest jego historia?

- "Ozdoba" ta nie współgra z uroczym sąsiedztwem Sadów Żoliborskich. Ściana lepiej prezentowałaby się z muralem nawiązującym do otoczenia i ekologii. Przy okazji uczniowie przeprowadziliby konkurs na projekt muralu, otrzymując lekcję partycypacji i konieczności zadbania o naszą planetę - argumentował.

Uczniowie żoliborskiej szkoły wybrali gila

Udział w konkursie mogli brać uczniowie szkoły oraz ich rodziny. Finalny projekt wybierany był w głosowaniu przez całą społeczność szkolną. Każdy z uczniów mógł zagłosować na trzy prace, a ta, która uzyskała najwięcej głosów - została wybrana do realizacji. Wyłoniony w uczniowskim głosowaniu artysta - Wojciech Rokosz - specjalizuje się w muralach przedstawiających przyrodę, a zwłaszcza ptaki. Ten na ścianie szkoły przedstawia gila siedzącego na jednej z gałęzi.

- Stonowane barwy i prosta elegancja sprawiają, że mural pasuje kolorystyką i rytmem do dość specyficznego stylu szkół "tysiąclatek". Tematyka natomiast nawiązuje do otaczającej szkołę przyrody, czyli samych Sadów Żoliborskich - wyjaśnia rzeczniczka żoliborskiego ratusza Donata Wancel.

Kup bilet

Nowy mural na Sadach Żoliborskich

Nowy mural, z małym opóźnieniem, już jest. Pracę można obejrzeć od północno-wschodniej strony szkoły i wygląda urzekająco. Świadczyć o tym może wiele "lajków" na profilu społecznościowym szkoły.

(db)

.
 

Komentarze (1)

# Kocur

08.11.2023 13:25

Były takie absolutnie śliczne murale z wróblami Krasińskiego x German przy dawnych torach koło szkoły, to z okazji budowy rozpiżyli niepotrzebnie i jeszcze cały rząd krzewów wycieli :(
więcej na forum

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Najnowsze informacje na TuŻoliborz

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuŻoliborz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe