REKLAMA

Bemowo

zdrowie »

 

Ruszają szczepienia przeciw Covid-19. Gdzie na Bemowie?

  8 stycznia 2021

alt='Ruszają szczepienia przeciw Covid-19. Gdzie na Bemowie?'
źródło: freepik.com

Na terenie Warszawy już od 15 stycznia ruszą aż 262 punkty szczepień przeciw Covid-19. Na Bemowie będzie ich kilka. Jak się zapisać i gdzie się zaszczepić?

REKLAMA

Jak zapewnia Narodowy Fundusz Zdrowia ponad 98,5 procent Polaków ma zapewniony dostęp do punktu szczepień przeciw Covid-19 blisko swojego miejsca zamieszkania. Zgodnie z zapowiedzią rządu, zapisy na te szczepienia mają ruszyć już 15 stycznia. Na terenie Mazowsza do szczepienia pacjentów zgłosiły się aż 833 podmioty lecznicze, zaś na terenie Warszawy - 262.

Kto pierwszy do szczepień?

Pierwsze dawki (tzw. etap 0 szczepień, który trwa od kilku dni) są przeznaczone dla osób najbardziej narażonych na zakażenie. Są to: pracownicy sektora ochrony zdrowia (w tym wykonujący indywidualną praktykę), pracownicy domów pomocy społecznej i pracownicy miejskich ośrodków pomocy społecznej oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym stacjach sanitarno-epidemiologicznych.

Proces rejestracji powszechnych szczepień Polaków przeciwko Covid-19 rozpocznie się prawdopodobnie 15 stycznia br. Procedura ma być prosta i bezpieczna. W etapie pierwszym ze szczepień skorzystają: pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia (w kolejności od najstarszych), służby mundurowe oraz nauczyciele.

Kup bilet

Jak się zgłosić na szczepienie?

Procesu rejestracji można dokonać na kilka sposobów: zapisać się bezpośrednio u swojego lekarza rodzinnego, zadzwonić na specjalnie uruchomioną infolinię Narodowego Programu Szczepień (989 lub 22 62-62-989) lub zapisać się przez Internetowe Konto Pacjenta. To ostatnie możesz założyć na dwa sposoby. Online - wystarczy, że masz konto w PKO BP, ING, Alior Bank, Santander, Pekao S.A., mBank lub Millenium. Możesz zalogować się na swoje konto i założyć profil. Następnie bank potwierdzi twoją tożsamość, a profil zaufany stanie się aktywny. W urzędzie - najpierw musisz się zarejestrować na stronie pz.gov.pl. Później wybierz się do punktu potwierdzającego. Może nim być jeden z oddziałów Narodowego Funduszu Zdrowia, urząd dzielnicy lub urząd skarbowy albo inna placówka oznaczona znakiem PZ. Pamiętaj, by zrobić to w ciągu 14 dni od momentu rejestracji.

Po rejestracji na szczepienie pacjent dostanie e-skierowanie, a sam proces umówienia będzie oparty o centralny system e-rejestracji, integrujący plany przyjęć poszczególnych punktów szczepień. Po dokonaniu rezerwacji system wyśle do pacjenta wiadomość SMS z informacją o terminie i miejscu szczepienia. Co ważne, pacjent od razu umawia się na dwie wizyty, w celu przyjęcia pierwszej i drugiej dawki szczepionki. Dzień przed drugim terminem ponownie dostanie wiadomość z przypomnieniem.

REKLAMA

Gdzie będą szczepić na Covid-19?

Na Bemowie wytypowaliśmy kilka punktów szczepień. Są to:

 • Przychodnia Rodzinna Medica przy Cieplarnianej 25
 • Przychodnia lekarska Wojskowej Akademii Technicznej przy Kartezjusza 2
 • Przychodnia Zdrowa Rodzina przy Pełczyńskiego 22
 • Przychodnia Rodzinna Dr Zdzieblowskiej przy Rozłogi
 • Ambulatorium SZPZLO Warszawa Bemowo-Włochy przy Czumy 1
 • Przychodnie SZPZLO Warszawa Bemowo-Włochy przy Wrocławskiej 19 i przy Powstańców Śląskich 19
 • Centrum Medyczne Medycyna Rodzinna przy Wrocławskiej 7

  (DB)

 •  

  REKLAMA

  Komentarze (9)

  # emeryt

  11.01.2021 11:34

  Dla ludzi starszych nie potrafiących korzystać z internetu pozostaje tylko spacer do przychodni bo "zapisać się bezpośrednio u swojego lekarza rodzinnego" to trzeba przez rejestrację do której nigdy się nie można dodzwonić.

  # dzoka

  11.01.2021 12:23

  Co to za przychodnia na Rozłogi. Chyba jakaś ściema. Nie podali numeru domu...a telefon nie odpowiada. Nigdzie na Rozłogi nie ma takiej przychodni.

  # szuwarek

  11.01.2021 14:11

  Na Rozłogi to jest Policja, tam też szczepią?

  REKLAMA

  # dzoka

  11.01.2021 15:55

  Policja jest na Raginisa

  # jkk

  11.01.2021 17:40

  Nie widzę w spisie przychodni na Coopera. Czyżby to nie był błąd?

  # dzoka

  11.01.2021 18:02

  Na Coopera nie ma. Dowiedziałam się że na Rozłogi 18 4-ty lokal będzie punkt szczepień z lekarzem i pielęgniarką.

  REKLAMA

  # bemowianka

  09.02.2021 13:48

  Ja przed chwilą zapisałam męża pod numerem telefonu 221637091. Rocznik 1951. Ja natomiast mogę się zapisać jak ruszą zapisy dla osób 60+. Pod tym numerem lub 989. Teraz mąż czeka na smsa kiedy i gdzie. Szczepienie będzie na Bemowie lub we Włochach. Szkoda, że pacjenci nie mogą być szczepieni w swojej przychodni tak jak my np. na Powstańców Ślaskich 19. Przed szcepieniem jest wywiad z lekarzem i wypełnia się ankietę.

  # Pawelcz

  26.03.2021 15:44

  "Jak zapewnia Narodowy Fundusz Zdrowia ponad 98,5 procent Polaków ma zapewniony dostęp do punktu szczepień przeciw Covid-19 blisko swojego miejsca zamieszkania." To akurat nieprawda. Ja sam oraz większość moich znajomych zostaliśmy zapisani w punktach odległych o 100 i więcej kilometrów od domu. Adresy: Radom, Ostrołęka, Siedlce, Mława, Wierzbica, Szydłowo, Mordy, a mieszkamy w Warszawie

  # Caramel

  29.03.2021 05:45

  Czy potrzebujesz pożyczki? Czy uważasz, że otrzymujesz pomoc finansową, której naprawdę potrzebujesz? Zastanawiasz się dzisiaj, jak uzyskać legalną pożyczkę? Myślisz o założeniu własnej firmy? Czy musisz spłacać długi? Chcesz zapłacić za naukę w szkole? Potrzebujesz pilnej pożyczki na opłacenie rachunków? To Twoja szansa na spełnienie swoich pragnień. Pomożemy Ci we wszystkich rodzajach pożyczek. Pożyczki kredytowe, pożyczki biznesowe i pożyczki studenckie Aby uzyskać więcej informacji, oferujemy wszystkie rodzaje pożyczek prywatnych z oprocentowaniem 3%. Skontaktuj się z nami przez e-mail
  korzystając z jednego z poniższych szczegółów. (hilltopfinancefirm@gmail.com)
  WhatsApp: +1 9544171149

  REKLAMA

  więcej na forum

  LINKI SPONSOROWANE

  REKLAMA

  Znajdź swoje wakacje

  REKLAMA

  Najnowsze informacje na TuBemowo

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA

  Misz@masz

  Artykuły sponsorowane

  REKLAMA

  REKLAMA

  Top hotele na Lato 2024
  Top hotele na Lato 2024

  Kup bilet

  Znajdź swoje wakacje

  Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

  Polecamy w naszym pasażu

  Wstąp do księgarni

  REKLAMA

  REKLAMA

  City Break
  City Break

  REKLAMA

  Butelki dla dzieci Kambukka
  Kambukka Reno

  REKLAMA

  AMBRA - Twoje Perfumy
  AMBRA - Twoje Perfumy