REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Białołęka

inwestycje

 

Światowida będzie dłuższa. Umowa podpisana

  25 maja 2022

Światowida będzie dłuższa. Umowa podpisana
źródło: UM Warszawa

W listopadzie przyszłego roku główna ulica Nowodworów i Winnicy zostanie połączona z Modlińską nowym skrzyżowaniem.

REKLAMA

We wtorek 24 maja podpisana została umowa na budowę przedłużenia Światowida do Modlińskiej oraz drugiego skrzyżowania obu ulic. Za inwestycję odpowiada Zarząd Transportu Miejskiego, ponieważ formalnie jest ona częścią projektu budowy linii tramwajowej.

REKLAMA

Przedłużą Światowida do Modlińskiej

Firma Porr otrzyma za swoje usługi ponad 23 mln zł.

Wykonawca ma na wykonanie zadania dokładnie 546 dni, więc wszystko powinno być gotowe do 21 listopada 2023 roku. Nowa jezdnia będzie miała dwa pasy ruchu z poszerzeniem przed nowym skrzyżowaniem do trzech, gdzie dwa będą przeznaczone do skrętu w prawo (w stronę Żerania), a jeden do skrętu w lewo (w stronę granicy miasta). Z Modlińskiej z kierunku Żerania będzie można skręcić w Światowida dwoma pasami, a jadąc od strony Legionowa jednym pasem. Wyznaczone zostaną nowe przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe, przez Światowida i przez Modlińską, po północnej stronie skrzyżowania, na którym zaplanowano oczywiście sygnalizację świetlną.

- W ramach inwestycji zostaną wybudowane chodniki i nowe przystanki autobusowe: jeden na ulicy Modlińskiej w kierunku Żerania, za skrętem ze Światowida a drugi na ulicy Światowida za zjazdem z Modlińskiej. - zapowiada urząd miasta. - Będzie także droga rowerowa, która zostanie połączona z już funkcjonującą infrastrukturą rowerową na ulicy Modlińskiej.

REKLAMA

Zasadzą nowe drzewa

Wzdłuż nowego fragmentu Światowida nie zabraknie zieleni. Posadzone zostaną drzewa i krzewy, które będą odporne na miejskie warunki i jednocześnie nie będą wymagały skomplikowanej pielęgnacji. Wzdłuż ulicy pojawią się m.in. klony i śnieguliczka, a w sąsiedztwie chodników i drogi rowerowej pięciornik i tawuła japońska.

- Nowy odcinek ulicy Światowida powstanie w sąsiedztwie linii tramwajowej, która łączy Tarchomin i Winnicę z pierwszą linią metra - przypomina warszawski ratusz. - Mieszkańcy Białołęki mają do dyspozycji 8-kilometrową trasę z dziesięcioma przystankami, kursują tu tramwaje linii 2 i 17. Ostatni fragment, od ulicy Strumykowej w stronę Leśnej Polanki, został oddany do użytku we wrześniu zeszłego roku.

(ko)

.
 

Komentarze (6)

# propozycja

25.05.2022 18:28

Dobry moment na zmianę nazwy nowego fragmentu ulicy od np. Leśnej Polanki.
Nowa nazwa to np. ul. Świętopełka

# Celina

25.05.2022 21:51

Nie rozumiem.
Brakujscy fragment Światowida to hmm 100 metrow do Modlińskiej. Reszta jest wybudowana, tylko nie jest oddana do ruchu, przez to, że w chwili obecnej to ślepa ulica. Czy o ten fragment chodzi? Czy o budowę drugiej nitki Światowida?

# Niepoprawny

26.05.2022 11:51

Krótko, po uruchomieniu tej drogi, gdzie będą parkować samochody mieszkańców powiatu legionowskiego. Przecież to idealne miejsce przesiadkowe dojazdu do metra? Otwarcie w obecnej sytuacji tego odcinka Światowida to zabójstwo dla tego terenu i komunikacji do legionowa, dwa węzły w odległości 100 m. Korki, bałagan, światła, wypadki tego należy oczekiwać.

REKLAMA

# grzesiek

26.05.2022 13:56

Nie sądzę, żeby ktoś wsiadał w samochód w Legionowie czy Jabłonnjej, dojeżdżał kilka kilometrów do Światowida i wsiadał w tramwaj, żeby kolejne 20 minut jechać nim do metra; ludzie są wygodni. Jak już ktoś wyciąg auto z garażu, to żeby dojechać do samych Młocin, a nie robić sobie karuzelę przesiadek. Nie będzie to też żaden skrót dla dojazdu do mostu północnego, żeby przebijać się przez całe Tarchodwory przez masę skrzyżowań i świateł, skoro można jechać prosto Modlińską. Ruch na pewno się zwiększy, w końcu byłoby dziwne, gdyby otwarcie takiego skrzyżowania nie spowodowało większego natężenia, jednak wg mnie korzystać będą z niego głównie lokalsi i od czasu do czasu jacyś zabłąkani mieszkańcy sąsiednich powiatów, ale nie obawiałbym się jakiejś masakry.

# WWO

29.05.2022 07:28

Cześć TarchoNaiwniaki według Rafałka z dzielnicy klasy D. Zobaczcie jak szybko tramwaj na Kasprzaka powstaje. Ile lat budowano 1,5km torów na NowychWorach? Dlaczego jest hajs na wizualizację ulicy Okrzei, a nie ma na 200 metrów ulicy na Tarchominie? Dym, dym, dym, ruch, ruch, ruch.

# Rozczarowana

31.05.2022 20:41

To wyrok dla ulicy Światowida. Korki gwarantowane. Osiedlowa ulica zmieni się w zatłoczoną przelotówkę. Uszczęśliwianie na siłę, bez sensu i poszanowania dla mieszkańców, którzy utkną w korku, bo ktoś sobie wymyślił odciążenie Modlińskiej...

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA