Sukces siłaczy z WAT. Świetne występy na Litwie

13 lipca 2021

alt='Sukces siłaczy z WAT. Świetne występy na Litwie'
źródło: WAT

Zawodnicy z klubu bemowskiej uczelni zajęli drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Akademickiego Pucharu Świata w Wilnie.

Sierż.pchor. Jan Duma, sierż.pchor. Karol Dyrek, Rafał Łazicki, Krzysztof Stangret i Mateusz Szymański z klubu AZS WAT wywalczyli ukończyli Akademickiego Pucharu Świata w trójboju siłowym na drugiej pozycji. Zawody odbyły się 8-10 lipca w Wilnie.

Sukces studentów WAT

Trzecie miejsce w kategorii do 93 kg z wynikiem 662,5 kg wywalczył Jan Duma. Jak mówi zawodnik, po każdych zawodach drużyna analizuje techniki przeciwników, rozmawia z nimi i później przekłada tę wiedzę na treningi, co stanowi później podstawę sukcesów. Podchorąży wrócił z Litwy także z brązowym medalem w martwym ciągu oraz srebrnym w przysiadzie.

Karol Dyrek z wynikiem 567,5 kg swoją rywalizację w kategorii do 83 kg zakończył na czwartym miejscu. Rafał Łazicki w kategorii do 74 kg z wynikiem 592,5 kg wywalczył drugie miejsce, jednocześnie zdobywając trzy srebrne medale w każdym boju. Krzysztof Stangret, który przystąpił do rywalizacji po ciężkiej kontuzji, zajął szóste miejsce w kategorii do 120 kg i zdobył brązowy medal w wyciskaniu leżąc. Z kolei Mateusz Szymański zakończył zawody z wynikiem 655 kg, zdobywając III miejsce w kategorii do 105 kg oraz brązowy medal w martwym ciągu i srebrny w przysiadzie.