REKLAMA

mazowsze bezpieczne 1mazowsze bezpieczne 2mazowsze bezpieczne 0
Legionowo

sport »

 

Strefy kibica na legionowskim rynku nie będzie?

  9 maja 2012

alt='Strefy kibica na legionowskim rynku nie będzie?'

Firma, która wygrała przetarg na prowadzenie strefy kibica w Legionowie, wycofała się z projektu. Miały być mecze na telebimach, ogródki piwne i letnie kino pod chmurką. Strefa miała ruszyć już 1 maja i integrować mieszkańców oraz gości aż do 30 września br. Czy to koniec legionowskiej strefy kibica?

REKLAMA

roza montessori dzien otwarty 2roza montessori dzien otwarty 0
Miasto chciało wydzierżawić teren za symboliczną kwotę. Chętnych przedsiębiorców nie brakowało, bo wadium wynosiło tylko 100 zł. 700 metrów kwadratowych terenu, gdzie można sprzedawać piwo i zorganizować kino letnie pod chmurką, za 500 zł miesięcznie, to oferta dość atrakcyjna. Warunki przetargu nie były trudne do spełnienia. Trzeba było zapewnić transmisje piłkarskie poprzez wykupienie od UEFA licencji i umożliwić projekcje filmowe w terminach uzgodnionych z urzędem miasta oraz zapewnić kibicom bezpieczeństwo. W Polsce licencja UEFA kosztuje od 17 do 33 euro za dzień w zależności od wielkości ekranu, na którym miały być wyświetlane mecze. Dzierżawca terenu nie mógłby jednak reklamować swoich transmisji stosując znaki towarowe zastrzeżone przez UEFA. Dlaczego się wycofał?

Przerosły go koszty

Dzierżawca nie zdawał sobie sprawy, że za organizacją strefy kibica idą koszty, czyli choćby wykup licencji od UEFA na transmisję rozgrywek. - Od początku mieliśmy przeczucie, że oferent zrezygnuje. Chyba do końca nie zdawał sobie sprawy z tego, ile trzeba pozałatwiać formalności. Wszystko to przecież wiąże się z kosztami. Ponadto miał już umówione browary, a UEFA zezwala tylko na jedną markę piwa - wyjaśnia Tamara Mytkowska, rzeczniczka urzędu miasta.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Strefy nie będzie?

Miasto rozważa różne możliwości, choć czasu pozostało niewiele. - Mamy jeszcze propozycje komercyjne. Poszukujemy firm, które mają licencję i możliwości techniczne, aby taką strefę u nas zorganizować - mówił podczas sesji prezydent Roman Smogorzewski. Na razie urząd sprawdza, jakie ma możliwości na zorganizowanie strefy poza przetargiem. Wszystko musi być zgodnie z prawem, a czasu do rozgrywek pozostało bardzo niewiele.

Ewelina Kurzak

Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

moje bielany 003 2moje bielany 003 0

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

moje bielany 004 3moje bielany 004 0
Wstąp do księgarni

REKLAMA

olowkowa kraina swiatowida 10-25 1olowkowa kraina swiatowida 10-25 2olowkowa kraina swiatowida 10-25 0

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 2san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 0

REKLAMA

cmp 09-2025 2cmp 09-2025 0

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 3refleks chlodnictwo 2024-11-21 0

REKLAMA

autoreklama tustolica 1autoreklama tustolica 2autoreklama tustolica 0

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 3smaki zycia 2024-09-03 0

REKLAMA

olowkowa kraina 003 1olowkowa kraina 003 2olowkowa kraina 003 0

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni